Reklama

Reklama

Jak naprawić dysk twardy i bezpiecznie odzyskać dane

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak naprawić dysk twardy i bezpiecznie odzyskać dane - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Wiele z firm traci swoje dane, ale zdecydowana większość je odzyskuje, korzystając z pomocy specjalisty od odzyskiwania danych luNaprawa dysku twardego to skomplikowana procedura, która polega nie tylko na wyjęciu i wymianie uszkodzonych elementów, ale także na właściwym zdiagnozowaniu awarii.b oprogramowania do odzyskiwania danych w sytuacjach awaryjnych.

Reklama

 Dysk twardy może mieć wiele usterek, a czasem mogą one występować jednocześnie. Przykładem może być słaby lub uszkodzony zestaw głowic, które zapisują uszkodzone dane w obszarze systemowym dysku twardego. W takiej sytuacji, nawet jeśli wymienisz głowice, dane zostaną zablokowane ze względu na uszkodzenie oprogramowania. Szczegółowe informacje na plom.pl

Czym jest awaryjne odzyskiwanie danych ?

W niektórych przypadkach może się wydawać, że dysk twardy uległ fizycznej awarii, ale może to być spowodowane czymś związanym z oprogramowaniem sprzętowym. Po włączeniu zasilania dysk twardy musi wyszukać na talerzach określone dane, które są zgodne z informacjami zapisanymi na płytce drukowanej (płytka logiczna z tyłu dysku twardego). Jeśli nie może znaleźć tych danych, głowice mogą wielokrotnie szukać ich tam i z powrotem, aż do momentu wystąpienia błędu i wyłączenia się dysku. Może to wyglądać na awarię fizycznego dysku twardego, ale w rzeczywistości jest to problem z oprogramowaniem sprzętowym.

Odzyskiwanie danych z dysku zewnętrznego

Odzyskiwanie danych z dysku twardego może być kosztowne, a dla wielu osób wydaje się to bardzo łatwą pracą. Jest jednak bardzo mało wykwalifikowanych firm, które potrafią to zrobić. Zatrudniając firmę do odzyskiwania danych z uszkodzonego dysku twardego lub macierzy RAID, musisz pamiętać, że korzystasz ze sprzętu, którego zakup kosztowałby Cię tysiące złotych, a także korzystasz z wieloletniego doświadczenia techników, którzy nieustannie prowadzą badania i opracowują nowe techniki odzyskiwania danych.

Bezpieczne odzyskiwanie danych

Naturalne są obawy, że Twoje osobiste i poufne dane mogą być przeglądane przez inne osoby podczas procesu odzyskiwania danych. Oto jak działa proces i jak zabezpieczane są Twoje dane w renomowanych serwisach.

Tylko jeden technik pracuje nad każdym odzyskiem danych od początku do końca

Twoje dane można zobaczyć nie tyle w kontekście wizualnym, co w postaci surowych wartości HEX. Nie wysyła się Twoich danych na żadne zewnętrzne serwery
Stosuje się te same protokoły bezpieczeństwa dla wszystkich klientów... użytkowników domowych, kontrahentów z branży obronnej, służby zdrowia itp.
Odzyskiwanie danych z dysków twardych i macierzy RAID może wiązać się z ujawnieniem wielu wrażliwych danych. Niezależnie od tego, czy chcesz odzyskać swoje osobiste zdjęcia rodzinne, czy jesteś dużym szpitalem z kartotekami pacjentów, odzyskujemy danych w bezpiecznym środowisku jest możliwe. Partnerem serwisu plom jest program partnerski suprofit.com

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy