Reklama

Drukarki 3D - nowy pomysł na biznes?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Drukarki 3D - nowy pomysł na biznes? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Rozwój technologii miał wpływ również na drukarki, które przestały drukować na kartce papieru z użyciem tuszu. Mowa oczywiście o drukarkach 3D, które drukują plastikowe oraz metalowe elementy. To innowacyjne rozwiązanie, które wzbudza ciekawość wielu osób. Tę technologię można wykorzystać w różnych branżach.

Czym jest druk 3D?

Drukarki 3D umożliwiają wydruk przedmiotów z plastiku, metalu, a nawet szkła. Może to być niemal wszystko – ozdoby, przedmioty użytku codziennego, części zamienne, makiety, figurki, protezy, a nawet broń. Druk 3D daje ogrom możliwości, dlatego korzystają z niego już między innymi pracownie jubilerskie oraz branże: kosmetyczna, medyczna, zabawkarska, meblarska, motoryzacyjna, elektroniczna, a także sektor wojskowy i kosmiczny. W większości stanowi pożytek dla dużych przedsiębiorstw, w mniejszej części dla firm jednoosobowych.

Koszt drukarki 3D

Czy chcąc kupić drukarkę 3D należy nastawić się na duży wydatek? Otóż możliwy jest zakup części do budowy domowej drukarki – w tym wypadku cena zestawu wyniesie około 1000 złotych. Natomiast gotowe urządzenie można dostać za 2-3 tysiące złotych. Oczywiście chcąc założyć działalność należy się liczyć z większym wydatkiem wynikającym z konieczności zakupu profesjonalnego sprzętu.

Czy na druku 3D można zarobić?

Posiadanie drukarki 3D daje wiele możliwości otworzenia biznesu. Dzięki temu urządzeniu można tworzyć spersonalizowane gadżety dla firm lub klientów prywatnych. Pozwoli ono stworzyć obudowy na telefon, biżuterię czy breloki. Można także zdecydować się na sprzedaż wydrukowanych akcesoriów oraz części zamiennych do sprzętu AGD i RTV. Biznes związany z drukiem 3D nie obejmuje jedynie usług związanych z samym wydrukiem przedmiotów. Ciekawym pomysłem jest także przygotowywanie projektów 3D dla osób, które następnie zajmą się drukiem. Z racji wzrostu popularności tej technologii poszukiwane są osoby posiadające na jej temat wiedzę, którą mogą podzielić się z innymi. 

Dlatego mając odpowiednie kompetencje można zastanowić się nad prowadzeniem szkoleń z druku 3D, a także dostarczaniem firmom narzędzi, które pomogą w jego wdrożeniu. Oprócz drukarki 3D warto jest zastanowić się nad zakupem skanera 3D. Pozwala on na tworzenie cyfrowych obrazów istniejących przedmiotów. Założenie działalności związanej z drukiem 3D jest opłacalne, ponieważ zainteresowanie tą technologią wzrasta. Należy jednak dokładnie oszacować możliwości firmy lub osoby prowadzącej działalność i w zależności od tego wybrać branżę, w której łatwo będzie się odnaleźć. Druk 3D może być wykorzystywany do produkcji zarówno mniejszych, jak i większych zamówień.

Podsumowanie

Rozwój technologii podsuwa nam nowe, użyteczne rozwiązania, z których warto w mądry sposób korzystać. Dobrze jest posiadać wiedzę na temat druku 3D, która w przyszłości może przełożyć się na realne zarobki. Świadczenie usług z tego obszaru nie musi ograniczać się jedynie do produkowania gotowych przedmiotów. Potrzebne są także osoby, które będą szkoliły na temat nowej technologii, a także przygotowywały odpowiednie projekty.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy