Reklama

Reklama

Domy przyszłości - co nas czeka ?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Domy przyszłości - co nas czeka ? - Zdjęcie główne

domy prszyszłości

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Inteligentna technologia domowa, kiedyś uważana za luksus staje się coraz bardziej powszechna. Postęp technologiczny zmienił sposób, w jaki ludzie wchodzą w interakcje ze swoimi domami, niezależnie od tego, czy są w nich, czy nie.

Reklama

Zautomatyzowane systemy z dostępem zdalnym

Zautomatyzowane systemy, którymi można sterować z innego miejsca, są coraz częściej spotykanym elementem wyposażenia domu. Zautomatyzowane systemy grzewcze, pralki i zmywarki, a także systemy audio i oświetleniowe staną się elementami bezpieczeństwa dla osób przebywających poza domem.

Integracja alternatywnych źródeł energii

Możliwość zdalnego sterowania temperaturą i oświetleniem w celu optymalizacji wykorzystania energii jest kluczową cechą w budowie inteligentnych domów. Integracja energii słonecznej i stacji ładowania pojazdów elektrycznych staje się również kluczową cechą wpływającą na atrakcyjność zakupu w miarę wzrostu standardów.

Inteligentne termostaty

Inteligentne termostaty będą standardem we wszystkich nowych domach, ponieważ oszczędności staną się coraz ważniejsze. Niektóre formy automatyzacji pozostaną luksusowe, ale wszystko, co znacząco wpływa na koszty życia, stanie się normą

Technologia przewidywania i optymalizacji zużycia energii

Biorąc pod uwagę rosnące obawy związane ze zrównoważonym rozwojem środowiska, wykorzystanie sztucznej inteligencji i modeli uczenia maszynowego do przewidywania i optymalizacji zużycia energii w domu stanie się standardowym wyposażeniem nowych domów. Zastosowanie takiej technologii pomoże mieszkańcom zoptymalizować zużycie energii, by zaoszczędzić pieniądze.

Systemy nadzoru wideo

Monitoring jest obecnie tak powszechny, że przyszłe domy będą budowane z całym systemem zaprojektowanym w planie. Dzwonki do drzwi oraz kamery zewnętrzne i wewnętrzne będą coraz bardziej wydajne i wyposażone w zaawansowane funkcje, takie jak powiększanie, przesuwanie w poziomie lub pochylanie w pionie. Wiąże się to jednak z pytaniami o prywatność.

Wbudowane ładowanie bezprzewodowe i porty USB

Dystrybucja energii elektrycznej zacznie uwzględniać dużą ilość urządzeń USB, które posiadamy. Zainstalujemy więcej gniazdek z portami USB i więcej gniazdek w takich miejscach jak kuchnie i biura. Bezprzewodowe ładowanie będzie wbudowane w blaty i zakamarki biurek w strategicznych miejscach lub wspomniane wcześniej porty USB będą wykorzystywane do pozostawienia zwykłych gniazdek otwartych dla tradycyjnych urządzeń.

Systemy powiadamiania ratunkowego

Za kilka lat systemy powiadamiania o zagrożeniach staną się standardowym wyposażeniem nowych domów. Systemy te wykorzystują zaawansowane technologie, takie jak bezprzewodowe czujniki i oprogramowanie monitorujące w czasie rzeczywistym, aby zapewnić właścicielom domów aktualne informacje o potencjalnych zagrożeniach, takich jak pożary, powodzie czy intruzi

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy