Reklama

Zaproszenie na pokaz taneczny

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Zaproszenie na pokaz taneczny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Klaudia Mościcka i Eliza Leszczak to dwie utalentowane tanecznie łukowianki, które zapraszają na pokaz taneczny do Łukowskiego Ośrodka Kultury w sobotę 26 listopada. Dziewczęta są stypendystkami Burmistrza Miasta Łuków.

Klaudia Mościcka i Eliza Leszczak swoją przygodę z tańcem rozpoczęły sześć lat temu, w Łukowskim Caro Dance pod kierunkiem Małgorzaty Czarnockiej. Już w pierwszym roku nauki tańca wystąpiły w duecie na Mistrzostwach Polski i Świata, gdzie zajęły czołowe miejsca. Dziś dziewczęta uczące się na co dzień w klasach II Gimnazjum nr 2 i 3 w Łukowie, posiadają na koncie wiele sukcesów w tańcu. Są też po raz drugi stypendystkami Burmistrza Miasta Łuków.

Nastolatki zajmują czołowe miejsca w zawodach międzynarodowych i krajowych. Ich wielkim sukcesem było zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Europy w Biella Pointe we Włoszech, a pół roku później srebrnego medalu na Mistrzostwach Świata w Mikołajkach. Eliza i Klaudia są też finalistkami Międzynarodowego Turnieju w Legionowie, Mistrzostw Polski - Eliza 2 miejsce w solo modern, Klaudia 6 miejsce w solo show, a także finalistkami Mistrzostw Świata, które odbyły się w październiku w Wetzlar w Niemczech.

Dzięki wysokim osiągnięciom Klaudia i Eliza awansowały do siedleckiej grupy mistrzowskiej, która prowadzona jest przez założycielkę Szkoły Tańca Caro Dance Iwonę Marię Orzełowską. Odbywający się codziennie trening w Siedlcach wymaga wielu wyrzeczeń i wysiłku ze strony Elizy i Klaudii, ale pozwala też rozwijać swoją pasję. Dziewczynki mogą m.in. występować na deskach teatru w Siedlcach.

Teraz natomiast Eliza Leszczak i Klaudia Mościcka wystąpią przed łukowską, rodzimą publicznością. W sobotę 26 listopada w Łukowskim Ośrodku Kultury odbędzie się bowiem pokaz tańca dziewcząt. Początek zaplanowano na godz. 16.00.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE