Reklama

Wystawa "242"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukowski Ośrodek Kultury

Wystawa "242" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Na piątek 26 kwietnia zaplanowano wernisaż prac Marcina Ziółkowskiego - utalentowanego malarza, rzeźbiarza i grafika. Na wydarzenie zaprasza Łukowski Ośrodek Kultury

Marcin Ziółkowski sztuką zajmuje się od 2009 roku kiedy rozpoczął studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie. Jego akty pokazują, w jaki sposób artysta postrzega kobiety, ich nastroje charaktery oraz relację z ich własnym światem. Jak mówią osoby, które poznały już sztukę artysty, patrząc na obrazy Marcina Ziółkowskiego ma się wrażenie, że każda z przedstawionych postaci skrywa jakiś sekret, którego my, odbiorcy, możemy się jedynie domyślać.

Sam artysta mówi o swojej pracy nieco inaczej.

- Każdy obraz traktuję jak coś zupełnie nowego, nowe problemy. Nie ma żadnej przyjemności w powielaniu ciągle tego samego. Wchodząc na nową przestrzeń którą tworzę nie mogę jednak wiedzieć, co stanie się po kolejnym nowym kroku. Towarzyszą mi często silne emocje. Często wyprowadza mnie z równowagi coś, co nie powstaje tak jakbym tego oczekiwał, chociaż wiem że nie mogę oczekiwać konkretnych rezultatów poruszając się gdzieś po raz pierwszy – mówi Marcin Ziółkowski.

- Nieraz kiedy nie mogę osiągnąć czegoś zadowalającego przez jakiś czas, próbuję ten dylemat rozwiązać na innym obrazie. Odchodząc od niego, zostawiam na jakiś czas. Drugi obraz daje spojrzenie z dystansu, z innej perspektywy na problem. Po powrocie do poprzedniego wiele mi się wyjaśnia. Próbuję rozwiązać ten problem w inny sposób i jest w porządku. Po prostu drugi, trzeci też czegoś uczą i wracam do pierwszego już z inna wiedzą, większą niż miałem dotychczas. Dlatego jednocześnie maluję kilka obrazów 3-4, a nawet 7-8, często o różnej tematyce oraz dużej rozbieżności w wielkości czy proporcjach – dodaje.

Wernisaż zaplanowano w piątek 26 kwietnia o godz. 18:30 w galerii PROwizorium ŁOK. Prace Marcina Ziółkowskiego można będzie oglądać do 17 maja. Wstęp bezpłatny.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE