Reklama

Włoska orkiestra zagra w Łukowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Włoska orkiestra zagra w Łukowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Na sobotę 25 sierpnia planowany jest koncert orkiestry akordeonowej "G. Rossini" w Łukowie. Na muzyczne spotkanie z instrumentalistami zaprasza Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. M. Karłowicza.

Akordeonowa Orkiestra „G. Rossini” pod dyrekcją maestro Ernesto Bellusa działa od 1982 roku we włoskim mieście Santa Giustina. Grupę tworzy 25 instrumentalistów z lokalnej akademii. Orkiestra prowadzi intensywną działalność koncertową na terenie Europy i obu Ameryk. Jej koncerty oncerty zawsze cieszą się dużym powodzeniem wśród publiczności oraz pochlebną opinią krytyków za rozpiętość repertuaru od muzyki baroku do romantyzmu, od klasycznych oper, transkrypcji symfonicznych do muzyki popularnej, rozrywkowej.

„G. Rossini”, która wystąpi w sobotę 25 sierpnia w Łukowie grała w przeszłości m.in. na Placu Świętego Piotra w Rzymie podczas obecności Świętego Jana Pawła II. Brała udział w programach włoskiej telewizji. Otrzymała prestiżową nagrodę „Ambrogino d’oro” od władz Mediolanu.

Koncert muzyków w Łukowie zaplanowano na godz. 18.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki. Wstęp wolny.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE