Reklama

Szkoła muzyczna zaprasza na koncert

Opublikowano:
Autor:

Szkoła muzyczna zaprasza na koncert - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W najbliższy wtorek do łukowskiej szkoły muzycznej przyjedzie Łukasz Błaszczyk i Mariusz Drzewicki. Muzycy wprowadzą nas w świat fortepianu i skrzypiec.

9 maja do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Łukowie przyjadą dwaj znakomici muzycy, profesorowie Akademii Muzycznej w Łodzi: Łukasz Błaszczyk (skrzypce) i Mariusz Drzewicki (fortepian). Koncert odbędzie się o godzinie 18.00.

Łukasz Błaszczyk jest laureatem XI Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Gry na instrumencie uczył się u Zakhara Brona, Iwony Wojciechowskiej, Aleksandra Kramarova. Z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi i Konserwatorium Muzyczne w Enschede. Ma na swoim koncie liczne nagrody ogólnopolskie i międzynarodowe. Za swoją twórczość został uhonorowany Nagrodą Polskiej Akademii Nauk, Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi.

Mariusz Drzewicki z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Tadeusza Chmielewskiego. Zanim doszedł do poziomu artystycznego, na jakim dziś się znajduje, swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich u Wiktora Mierżanowa i Rudolfa Buchbindera. Był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki, Towarzystwa im. Ferenca Liszta we Wrocławiu, Yamaha Music Fundation of Europe i Stiftung für Internationale Meisterkurse für Musik Zürich. Koncertuje w Polsce i za granicą. Brał udział w XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, ale także w konkursach i festiwalach poza naszymi granicami. Wielokrotnie koncertował w domu urodzin Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Na swoim koncie ma także nagrania muzyki Chopina.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE