Reklama

Sukces Mikołaja Gajowego na Łotwie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Anna Pudełek

Sukces Mikołaja Gajowego na Łotwie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Mikołaj Gajowy, wokalista ze Szkolnego Studia Piosenki przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukowie wystąpił na festiwalu w Łotwie. Razem z nim śpiewało blisko 30 wokalistów z 13 państw.

W weekend 20-22 kwietnia w Bauska na Łotwie odbywał się XI Międzynarodowy Festiwal  Piosenki „Aprila Pilieni 2018”. Duży sukces osiągnął na nim Mikołaj Gajowy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie, który wykonując piosenkę „Choć nie znam pana, ani pani” wywalczył III miejsce na podium.

Reprezentant Szkolnego Studia Piosenki przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukowie rywalizował z blisko 30 wokalistami w kategorii wiekowej 10-12 lat. Razem z nim występowali reprezentanci m.in. Azerbejdżanu, Łotwy, Litwy, Rumunii, Niemiec, Polski, Rosji, Ukrainy, Turcji i Estonii, a nawet Kuby. Jak relacjonuje opiekunka Mikołaja Anna Pudełek, międzynarodowe jury miało trudny orzech do zgryzienia przy wyłanianiu zwycięzców, a sam festiwal stał na bardzo wysokim poziomie.

Udział w międzynarodowym konkursie był też okazją do zwiedzania Łotwy. Mikołaj zwiedził stolicę kraju Rygę, nadmorski kurort Jurmalę oraz łotewski Luwr. Festiwal rejestrowała telewizja łotewska, a relacja z konkursu być może pojawi się też w polskiej telewizji publicznej. Po koncercie galowym Mikołaj otrzymał zaproszenie na kolejny, prestiżowy festiwal w Berlinie.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE