Reklama

Spotkaj się z templariuszami w Noc Muzeów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Spotkaj się z templariuszami w Noc Muzeów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Wystawy o templariuszach, walki rycerskie, zabawy plebejskie, taniec z ogniem, staropolskie jadło i wiele więcej to program tegorocznej Nocy Muzeów.

„Żywa lekcja historii” to hasło tegorocznej Nocy Muzeów organizowanej przez Muzeum Regionalne w Łukowie. W sobotę 20 maja od godziny 18:00 do 23.00 każdy z nas może złożyć wizytę w obozie rycerskim Templariuszy i Załogi Obronnej Kasztelu Łuków. Na zwiedzających będą czekały także trzy wystawy: ,,Templariusze znowu w Łukowie”, ,,Historia Łukowa i Ziemi Łukowskiej” oraz ,,Tu mieszkaliśmy – historia łukowskich Żydów”.

Tegoroczną Noc Muzeów wraz z łukowską placówką organizują: Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej, Stowarzyszenie Twórców Ludowych oddział w Łukowie, Stowarzyszenie Szlak Templariuszy, Zakon Rycerski Ziemi Międzyrzeckiej oraz Załoga Obronna Kasztelu Łuków. I to właśnie łukowscy rycerze wraz z rycerzami z Międzyrzeca Podlaskiego zaprezentują żywą lekcję historii.  

Tego wieczoru nie zabraknie walk rycerskich, bicia pieczęci Templariuszy, prezentacji uzbrojenia, plecenia warkoczy, zabaw plebejskich, a także degustacji średniowiecznego jadła oraz kawy po saraceńsku. A na dziedzińcu odbywać się będzie kiermasz twórczości ludowej.

O godzinie 21:00 na parkingu przed muzeum odbędzie się natomiast koncert muzyki średniowiecznej w wykonaniu zespołu ,,Viatores”. Tuż po nim członkowie grupy rekonstrukcyjnej Zakonu Rycerskiego Ziemi Międzyrzeckiej wykonają pokaz ,,Tańca z ogniem”.

20 maja wstęp do Muzeum Regionalnego w Łukowie będzie bezpłatny.  Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE