Reklama

Skrytka geocachingowa przy Muzeum Regionalnym w Łukowie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Skrytka geocachingowa  przy Muzeum Regionalnym w Łukowie  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Z okazji wkroczenia w siódmą dekadę istnienia - Muzeum Regionalne w Łukowie doczekało się własnego "skarbu", specjalnego i nietuzinkowego "eksponatu".

Właśnie powstała skrytka, która ma w sobie wiele skarbów. Jest to specjalny rodzaj kesza - tzw. "letterbox".

Miejmy nadzieję, że dzięki niej nie tylko zwykły człowiek, ale również "brać keszerska" pozna dzieje Ziemi Łukowskiej.

W wielu zakątkach świata - nawet w Łukowie - ukryte są przed oczami zwykłego przechodnia - niewidoczne, wtapiające się w tło skrytki.

 

Te niepozorne pojemniki są dla każdego "keszera" (jeśli nie każdego, to chyba dla większości) wielkim skarbem, nieocenioną wartością, dzięki nim można poznać nowe miejsca, przedmioty i ciekawe historie...

 

Ale może od początku... Keszer (geokeszer) to osoba, która poszukuje skrytek (niejako właśnie skarbów) w ogólnoświatowej grze terenowej, której nazwa brzmi "geocaching".

 

Geocaching (gr. geo – Ziemia, ang. cache /kæʃ/ – chować, skrytka, schowek, kryjówka) – to wspomniana już gra terenowa użytkowników odbiorników GPS, polegająca na poszukiwaniu tzw. skrytek (ang. geocache) ukrytych przez innych uczestników zabawy.

Skrytki te ukrywane są przeważnie w interesujących miejscach, opowiadające czasem ciekawe historie. Skrytki z reguły (choć nie wszystkie) zawierają przede wszystkim dziennik odwiedzin - tzw. "logbook", do którego wpisują się kolejni znalazcy.

Zbyt wielu szczegółów nie można niestety zdradzić. Każdy kto chciałby poznawać Łuków, Polskę, Świat - właśnie poprzez geocaching - niech odwiedzi serwis geocaching.com, zarejestruje się i szuka skarbów.

Jest z czego wybierać...

 

Skrytka przy łukowskim muzeum to mała kropla w morzu - wszystkich keszy jest ponad 3 miliony na ziemskim globie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE