Reklama

Łukowski teatr na radzyńskiej scenie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ŁOK

Łukowski teatr na radzyńskiej scenie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Młodzi artyści z Teatru Poezji z Łukowskiego Ośrodka Kultury zaprezentowali swoje talenty w Radzyńskim Ośrodku Kultury podczas festiwalu \"Spiżarnia Teatralnych Smaków\".

Festiwal nazwany „Spiżarnią Teatralnych Smaków” odbywał się od 26 do 28 lutego w Radzyńskim Ośrodku Kultury. Inicjatorem wydarzenia była młodzieżowa grupa teatralna „Już kończymy” z ROK pod kierunkiem Ewy Śliwińskiej.

Piątkowe spotkanie z teatrem zainaugurował teatr \"Straszydełka\" spektaklem „Na pełnym morzu”, który mimo zastępstwa debiutującego Kacpra Siwiaka z TEATRU POEZJI, przyjęła znakomicie radzyńska publiczność.

Sobotni wieczór otworzyło przedstawienie zatytułowane „Między nocą... a dniem” w wykonaniu TEATRU POEZJI z Łukowskiego Ośrodka Kultury. W skład grupy wchodzi trzech młodych dżentelmenów sceny: Bartłomiej Niewęgłowski, Kacper Siwiak i Rafał Nurzyński.

Podczas trzech dni festiwalowych odbyły się wykłady, warsztaty aktorskie, budowa i animacja marionetek oraz warsztaty z kultury żywego słowa. Festiwalowe wieczory wypełniały spektakle teatrów amatorskich i zawodowych zróżnicowane pod względem formy i środków wyrazu. Ten podział okazał się tylko porządkujący a nie wartościujący… co podkreślali wielokrotnie profesjonaliści - wspominają uczestnicy festiwalu.

Festiwalowa publiczność także nie szczędziła braw, sowicie nimi obdzielając zarówno profesjonalistów jak i amatorów. Miło było się znaleźć wśród tylu pięknych duchowo, ludzi teatru gdzie nie dzieli wiek. Tak o dniach spędzonych w Radzyńskim Ośrodku Kultury powiedział, z wdzięcznością dla organizatorów, Sławomir Żyłka.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE