Reklama

Łukowska Noc Kultury - program

Opublikowano:
Autor:

Łukowska Noc Kultury - program - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura 6. Łukowska Noc Kultury coraz bliżej. Będą prezentacje sztuki malarskiej, wystawa dotycząca 150-lecia łukowskiej kolei, występy teatralne i filmowe, a także spotkanie wokół stołu.

Szósta już Noc Kultury w naszym mieście rozpocznie się zwiedzaniem lokomotywowni, na które zaprasza Muzeum Regionalne w Łukowie. Wycieczka rozpocznie się o godz. 11.30. Tego dnia, podczas sesji popularno – naukowej, dowiemy się nieco więcej na temat historii kolejnictwa na Ziemi Łukowskiej (godz. 13.00 w auli I LO w Łukowie). Natomiast w gmachu muzeum obejrzymy wystawę „Stoi na stacji lokomotywa” (godz. 14.00 -17.00).  

Zespół Szkół nr 2 im. A. Świętochowskiego w Łukowie zaprasza na godzinę 16.00 do 18.00 na wydarzenie „Wokół stołu”. W programie prezentacja wybranych fragmentów ekranizacji dzieł Sienkiewicza, pokaz barmański, flambirowania, serwisu synchronicznego a także wystawa woluminów kucharskich.  

Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę malarstwa Ewy Jarmoszyńskiej „W pułapce zmysłów”. Otwarcie wystawy w 6. Łukowską Noc Kultury, w piątek 21 października o godzinie 17.00, w Galerii Prowizorium. Ewa Jarmoszyńska to absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie kierunku Pedagogika o specjalizacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej. Rysunku i malarstwa uczyła się w Liceum Plastycznym im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie u Łukasza Głowackiego. Uzyskała tytuł plastyka o specjalności formy użytkowe ze specjalizacją projektowanie zabawek. Oprócz rysunku i malarstwa interesuje się również rzeźbą. Artystka nie ogranicza się do jednej techniki rysunku i malarstwa, łączy prace wykonywane farbą olejną na płótnie z kredkami pastelowymi, farby akrylowe z kredkami akwarelowymi, pastelowymi lub też tuszem.

W holu ŁOK zobaczymy także wystawę poplenerową przygotowaną przez uczniów Zespołu Szkół nr 1 z oddziałami integracyjnymi.

Od 17.30 do 20.30 w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury zobaczymy krótkie inscenizacje teatralne. Grupy z Łukowa, Ulana, Radzynia czy Woli Gułowskiej zaprezentują m.in. „Rewolucja, keczup i kometa Halleya”, „Rozmówki polsko-polskie… i Polsko-Polskie”, „Odcienie miłości” , „Bitwa o teatr”, „Zapałka” i „Kabaret polski”.

Na koncert na godzinę 19.00 zapraszają uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza w Łukowie.

Na godzinę 20.00 na spotkanie z poezją zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza. Swoją twórczość, przy akompaniamencie Tadeusza Goca, zaprezentuje Eugeniusz Kasjanowicz.

O 20.30 przed publicznością wystąpi znany z przedstawień organizowanych przez Szkolne Koło Caritas Gimnazjum nr 2, Kacper Orzeł. Zaprezentuje współczesny monodram „Belfer” na podstawie sztuki J.P. Dopagne, w reżyserii Anety Łaguń.

Kino Łuków zaprasza na dwa seanse filmowe. O godz. 21.20 zobaczymy „Szkoła uwodzenia Czesława M.” natomiast o godzinie 23.20 film „Wołyń”.  


W organizację 6. Łukowskiej Nocy Kultury, która odbędzie się już 21 października zaangażowały się: Łukowski Ośrodek Kultury, Kino Łuków, Muzeum Regionalne w Łukowie, Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza w Łukowie, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. M. Karłowicza w Łukowie, Zespół Szkół nr 2 im. A. Świętochowskiego w Łukowie, I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łukowie, Szkolne Koło Caritas przy Gimnazjum nr 2 im. ks. S. Konarskiego w Łukowie oraz ZS nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie. 

Patronat medialny objął nasz portal. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE