Reklama

Łukowianie ze Srebrnymi Muszelkami Wigier

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Łukowianie ze Srebrnymi Muszelkami Wigier - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Prawie 800 wykonawców z Polski i Europy zaprezentowało się podczas XVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca \'Muszelki Wigier\'. Wśród nagrodzonych - łukowianie.

XVII Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” odbywał się od 25 do 27 maja. W wydarzeniu tym wzięło udział prawie 800 wykonawców w wieku od 6 do 25 lat, w tym blisko 150 zespołów i solistów z Polski i Europy. Wśród nich znaleźli się wokaliści ze Szkolnego Studia Piosenki Marta Wardak, Weronika Wierzchowska i Mikołaj Gajowy. Ich występy oceniali znakomici jurorzy, uznani w środowisku artystycznym kompozytorzy, wokaliści, tancerze, choreografowie i pedagodzy.

Festiwal rozpoczął się baśnią taneczną „Alicja w Krainie Czarów” w wykonaniu zespołów artystycznych Suwalskiego Ośrodka Kultury. Zakończył się natomiast uroczystą galą, podczas której nastąpiła prezentacja laureatów. Nie zabrakło także koncertu wspomnieniowego, którego bohaterami byli: Adam Kreczmar, Jonasz Kofta i Jacek Janczarski. Wydarzenie, swoją obecnością, uświetniła Ewa Błaszczyk-Janczarska, aktorka i prezes Fundacji Akogo. 

Po przesłuchaniu wystąpień młodych wykonawców jury w składzie: Aleksander Pałac (kompozytor, realizator muzycznych programów telewizyjnych), Krystyna Piotrowska (muzyk, kompozytor, trener wokalny, realizator programów młodzieżowych), Barbara Słabicka (absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, trener wokalny, realizator nagrań radiowych i telewizyjnych, organizator i reżyser koncertów i widowisk), Ignacy Ołów (doktor sztuk muzycznych, ceniony dyrygent Suwalskiego Chóru Żeńskiego Cantilena, chórmistrz w Zespole Pieśni i Tańca Suwalszczyzna), Wanda Kwietniewska (wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, jedna z najbardziej popularnych piosenkarek polskiego rocka lat 80. XX wieku; do 1982 wokalistka zespołu Lombard, założycielka zespołu Banda i Wanda), Sławomir Wierzcholski (wirtuoz harmonijki ustnej, wokalista, autor tekstów i muzyki, dziennikarz radiowy i prasowy, założyciel grupy Nocna Zmiana Bluesa) postanowiło przyznać nagrody.

II miejsce i Srebrną Muszelkę Wigier otrzymał Mikołaj Gajowy ze Szkolnego Studia Piosenki przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukowie. II miejsce i także Srebrną Muszelkę Wigier otrzymały „Jedyneczki” ze Szkolnego Studia Piosenki przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukowie.

W koncercie laureatów wystąpił Mikołaj Gajowy w „Piosence Uwerturowej”. Natomiast zespół „Jedyneczki” w składzie: Marta Wardak, Weronika Wierzchowska i Mikołaj Gajowy zaśpiewali piosenkę „Zatańcz”. Zespołowi towarzyszył zespół taneczny „ Hand to hand” z Warszawy.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE