Reklama

Reklama

I miejsce Kacpra Siwiaka z ŁOK

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

I miejsce Kacpra Siwiaka z ŁOK   - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Występ na Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w Trzciance

Reklama

W ostatni weekend 28/29 listopada 2020 roku w Trzciance (woj. wielkopolskie) odbył się X Jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Romana Brandstaettera „Wyjście z cienia” w formule on-line.

Po eliminacjach wstępnych z 45 zgłoszonych nagrań konkursowych nominowano do finału 12 prezentacji wideo w kategorii młodzieżowej i 12 w kategorii dorosłych. Młodzież recytatorską z Łukowskiego Ośrodka Kultury reprezentował Kacper Siwiak, który zajął I miejsce w kategorii młodzieżowej.

Konkurs w Trzciance to bardzo prestiżowe ogólnopolskie wydarzenie, które skupia elity recytatorów z całej Polski ocenianych przez profesjonalną Komisję Artystyczną. W tym roku przewodził jej prof. dr hab. Krzysztof Skibski z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu Adama  Mickiewicza w Poznaniu a członkami byli – Zuzanna Saporznikow aktorka Teatru Narodowego w Warszawie, absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza i Mikołaj Kubacki absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, obecnie w zespole krakowskiego Teatru Starego. Oboje są laureatami trzcianeckiego konkursu a w tym roku przyszło im stanąć po przeciwnej stronie. Cieszymy się, że do tej elitarnej grupy dołączył recytator z Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Kacpra do konkursu przygotował instruktor ŁOK ds. recytacji i teatru Sławomir Żyłka. Miło nam poinformować, że jego praca również została doceniona przez jury i otrzymał on nagrodę instruktorską. Gratulujemy!!!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE