Reklama

Dzień kobiet pod żaglami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Dzień kobiet pod żaglami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Morze to nie tylko bezmiar wód. Morze to także miłość i tęsknota do tych, którzy zostali w domach. W niesamowity klimat żeglarskiej piosenki przenieśli obecnych w Ośrodku Rekreacyjno - Wypoczynkowym \'Miód Lawenda\' w Biardach - Andrzej Korycki i Dominika Żukowska.

Przy blasku świec i przy wtórze gitary sto osób spędziło Dzień Kobiet w Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym „Miód Lawenda” w Biardach. Piosenką żeglarską zaczarowali znani z klimatycznych wystąpień: Dominika Żukowska i Andrzej Korycki.

Jak sami powiedzieli: śpiewamy to, co najpiękniejsze, czyli ballady żeglarskie przeplatane balladami Okudżawy.

Ponad 30 lat śpiewam piosenki żeglarskie, ale to nie tylko morze jako morze, po którym pływamy, ale także to, co zostawiamy wypływając. Mówimy o rodzinach, kobietach, tęsknocie – dodał Andrzej Korycki.  

Jego przygoda z szantami zaczęła się w 1983 roku podczas festiwalu w Krakowie. Tam poznał wspaniałych ludzi, którzy zarazili go pasją.

Od tamtej pory siedzę na pokładzie żeglarskim. Pracując w centrum kultury, gdzie Dominika uczęszczała na zajęcia zespołu dziecięcego, potem młodzieżowego, uczyłem młodzież piosenek żeglarskich. Za każdym razem, gdy wracałem z festiwali, skazywałem dzieci, którymi się opiekowałem, właśnie na piosenki żeglarskie – powiedział z uśmiechem A. Korycki.

I właśnie dla możliwości śpiewania szant, pani Dominika odłożyła na bok pracę zawodową. Jak sama mówi:

Nie jest tak, że śpiewanie stało się moją pracą. Śpiewanie jest moją pasją. To chyba bardziej upodobanie do ballad żeglarskich, niż umiłowanie pływania, chociaż także żegluję. Brać żeglarska jest bowiem niesamowita – powiedziała nam Dominika Żukowska.  

Choć na co dzień mieszkają w Żyrardowie i daleko im do morza, wciąż siedzą w łodzi i żeglują. Swoim śpiewaniem starają się wyciszyć tych, którzy na ich koncerty przychodzą. Swoich słuchaczy przenoszą do innego świata, z którego niestety będą musieli wrócić do szarej rzeczywistości, ale za to z naładowanymi akumulatorami.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE