Reklama

Czerwona róża dla Niej - podsumowanie konkursu literackiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Beata Zgorzałek

Czerwona róża dla Niej - podsumowanie konkursu literackiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura 8 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy odbyło się podsumowanie VIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Ireny Golec p.t. ?Czerwona róża dla Niej?.

Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Tadeusza Sławeckiego, Sekretarza Stanu w MEN. Prace na konkurs - 97 zestawów prozy i poezji, napłynęły między innymi z Kielc, Peredyła, Warszawy, Płońska, Dłużka, Nowej Huty, Lubenki, Parczewa, Gołębia, Cełujek, Podgrodzia, Białobrzegów, Suchowoli, Suwałk, Zelowa, a także z bliższych okolic, takich jak Radzyń Podlaski i Międzyrzec Podlaski.

Oceniała je komisja w składzie: Ryszard Kornacki - członek Związku Literatów Polskich w Lublinie, prezes honorowy Międzyrzeckiego Stowarzyszenia Teatralnego, autor wielu tomików poetyckich, laureat konkursów ogólnopolskich, Katarzyna Wileńska - absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, poetka, animator kultury i Zofia Goławska -wieloletni pedagog, członek Zarządu Powiatu w Radzyniu Podlaskim. 

W dziedzinie poezji pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęli: Michał Zgorzałek z Kąkolewnicy za obraz współczesne wsi w wierszu „Moja wioska”, Dominika Suśniak z Pościsz za ciekawy zestaw wierszy o przyrodzie, wolności i ciekawych przemyśleniach, Maciej Henryk Modzelewski z Białobrzegów za bardzo dojrzały utwór poetycki „Pozłota z ikon” i Krystyna Gudel z Suchowoli, za bardzo dobry zestaw sonetów z odwołaniami do Juliana Przybosia. 

W dziedzinie prozy najlepszymi literatami okazali się: Natalia Kot z Turowa, za bardzo dobry przekaz emocji, Sebastian Stefaniak z Międzyrzeca Podlaskiego za utwór o tematyce zanikającego czytelnictwa w Polsce, Karolina Palica z Radzynia Podlaskiego za opowiadania poruszające ciekawą tematykę współczesnych problemów i Krzysztof Martwicki z Płońska za ciekawy, atrakcyjny temat z życia inteligencji niepracującej dwudziestolecia międzywojennego.

Nagrodę specjalną Sekretarza Stanu MEN otrzymała pani Krystyna Gudel z Suchowoli z województwa podlaskiego za całokształt twórczości o tematyce wiejskiej. 

Finaliści konkursu odebrali dyplomy, nagrody książkowe i nagrody finansowe, a laureaci pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach zaprezentowali swoje utwory literackie nagrodzone w konkursie.  


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE