Reklama

Reklama

Wielki remont u "Sienkiewicza". Znamy cenę

Opublikowano: śr, 27 sty 2021 07:57
Autor:

Wielki remont u "Sienkiewicza". Znamy cenę  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje siedleckie Ruszą prace remontowe w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.

Reklama

25  stycznia powiat łukowski wybrał firmę, która będzie wykonawcą prac remontowych w przyszłym  "Centrum Kultury Sienkiewiczowskiej".  Roboty zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszym przebudowana zostanie oficyna południowa Muzeum   wraz z przebudową parku znajdującego się przy muzeum. Etap II dotyczy  przebudowy kopca Henryka Sienkiewicza   w Okrzei. - W postępowaniu do upływu terminu składania ofert złożono 10 ofert.

Zarówno w części 1 jak i części 2 zamówienia jako najkorzystniejszą wybrano ofertę Wykonawcy Jacek Wojtaś "SOLARPROFI" Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe z Lenda Ruskigo (pow. rycki) - informuje łukowskie starostwo.  Pierwszy etap prac został wyceniony na prawie 2 mln zł, drugi na nieco ponad 2,4 mln zł.  Umowa z wykonawcą ma zostać podpisana w lutym. 

 Kapitalny remont 

Przed SOLARPROFIT sporo pracy. Do wymiany jest posadzka w całym budynku. Nową pokryje dębowy parkiet. Trzeba też uzupełnić i naprawić tynki. Pomalować ściany i sufity.  Do tego likwidacja schodów drewnianych oraz roboty ciesielsko – stolarskie związane z renowacją drzwi. Kompletny remont nieużytkowanego dziś poddasza. Na zewnątrz trzeba położyć izolację fundamentów, zrobić opaskę z kamienia z kostką granitową wokół budynku. 

Do tego orynnowanie. Wygląd zmieni także wejście do muzeum. Na schodach skute zostaną płyt lastrykowe. W ich miejsce budowlańcy zamontują granitowe, antypoślizgowe. 

Wokół pojawi się nowe ogrodzenie, alejki parkowe. Do tego roboty w zakresie instalacji elektrycznych wewnętrznych i zewnętrznych, w tym dostawa i montaż latarni parkowych oraz monitoringu. Plus roboty w zakresie instalacji sanitarnych oraz c.o., w tym dostawę i montaż pompy ciepła.

Kopiec w nowej odsłonie 

Sporo będzie się działo też na Kopcu. Po pierwsze prace ziemne i rozbiórkowe. Do tego wykonanie alejek dla pieszych o podbudowie tłuczniowej i nawierzchni z betonowej kostki wraz z obramowaniem, wykonanie umocnienia skarp kratką trawnikową. Pomnik zyska  nowe alejki dojazdowe i alejki dla aut. Do tego humusowanie podłoża i wysianie nowej trawy. Demontaż starego ogrodzenia oraz wykonanie nowego. Całość dopełni mała architektura: ławki, kosze na śmieci i lunety. Odnowiony zostanie też pomnik znajdujący się na szczycie Kopca.  Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 1 marca 2022 r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy