Reklama

Reklama

Zakwaterowałeś uchodźców z Ukrainy? Otrzymaj refundację od Państwa

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zakwaterowałeś uchodźców z Ukrainy? Otrzymaj refundację od Państwa - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Urząd Miasta Łuków informuje, iż osoby udzielające we własnych gospodarstwach domowych schronienia uchodźcom z Ukrainy mogą ubiegać się o zwrot kosztów ich pobytu w wysokości 40 zł dziennie za osobę.

Reklama

Świadczenie będzie przyznawane na podstawie wniosku za okres faktycznego zapewniania zakwaterowania i wyżywienia osobie, która przekroczyła polsko-ukraińską granicę od 24 lutego br., ale nie dłużej niż za okres 60 dni. Wypłacane będzie „z dołu”, tj. od zadeklarowanego dnia zakwaterowania uchodźców. W przypadku wnioskowania o przedłużenie przyznania świadczenia powyżej 60 dni, należy szczegółowo uzasadnić wniosek. 

We wniosku należy podać dane osobowe wnioskodawcy, liczbę osób, na które wnioskodawca chce uzyskać świadczenie oraz adres miejsca pobytu osób przyjętych do zakwaterowania. Dokumenty składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia. Ponadto osoba składająca dokumenty, zobowiązana jest do złożenia oświadczenia, że zapewniła zakwaterowanie i wyżywienie przyjętej osobie i że nie pobiera żadnego wynagrodzenia za wynajem ani inne świadczenia z tego tytułu. Do wniosku należy dołączyć wypełnione karty osób przyjętych do zakwaterowania, jedna karta na jedną osobę.

Wypełnione wnioski można składać:

osobiście w Urzędzie Miasta Łuków (ul. Piłsudskiego 17 w godzinach pracy Urzędu)

poprzez pocztę tradycyjną na adres Urzędu Miasta Łuków (ul. Piłsudskiego 17, 21-400 Łuków)

poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą ePUAP

Dokumenty można także składać bezpośrednio do Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta (ul. Zdanowskiego 15 w godzinach pracy Wydziału). Każdy wniosek, zgodnie z rozporządzeniem MSWiA, będzie rozpatrywany w terminie miesiąca od jego złożenia. Świadczenie nie będzie przysługiwało, jeśli w złożonym wniosku znajdą się nieprawdziwe informacje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy