Reklama

Reklama

Wielkie brawa dla tych artystów! Wyniki Gminnego Konkursu na Baranka Wielkanocnego

Opublikowano: czw, 7 kwi 2022 11:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie GMINA ŁUKÓW Znamy laureatów tegorocznego Konkursu na Baranka Wielkanocnego. Wręczenie nagród laureatom odbędzie się podczas 12 Jarmarku Wielkanocnego, w niedzielę 10 kwietnia o godz. 10:00, na Placu Wolności i Solidarności w Łukowie.

Reklama

Na konkurs wpłynęło 142 prace przedstawiające baranka. Wykonane były bardzo różnymi technikami, poczynając od rzeźb z masy solnej i modeliny, poprzez formy przestrzenne skonstruowane z gałązek, szyszek, waty, styropianu, makaronu i innych materiałów. Konkurs zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Łukowie skierowany był do wszystkich mieszkańców Gminy Łuków. Prace oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Wojciech Szczygieł - Zastępca Wójta Gminy Łuków, Henryk Wysocki - Dyrektor GOK w Łukowie oraz Barbara Kępka - Sołtys Strzyżewa.

Wielkanocne baranki oceniane były w czterech kategoriach. W kategorii I wpłynęło 55 prac, w kategorii II 52 prace, w kategorii III 32 prace, zaś w kategorii IV wpłynęło 3 prace. Cztery z pośród nadesłanych prac nie podlegały ocenie Komisji. Trzy prace wpłynęły od osób zamieszkujących poza terenem Gminy Łuków, czwarta praca była pracą zbiorową. Komisja dokonała oceny prac biorąc pod uwagę: zgodność wykonanej pracy z hasłem konkursowym oraz regulaminem, inwencję, oryginalność i pomysłowość, estetykę wykonania.

Jury nagrodziło następujące osoby:

Kategoria I

Miejsce I Piotr Skrzyszewski - Dąbie

Miejsce II Julia Rozwadowska - Gołaszyn

Miejsce III Alicja Karwowska - Świdry

Kategoria II

Miejsce I Szymon Golec - Gołaszyn

Miejsce II Zofia Kurek - Dąbie

Miejsce III Antonina Koper - Gręzówka

Kategoria III

Miejsce I Wiktoria Niedziółka - Krynka

Miejsce II Julia Mazur - Wólka Świątkowa

Miejsce III Zuzanna Krasuska - Gołaszyn

Kategoria IV:

Miejsce I Julia Jezierska - Aleksandrów

Miejsce II Zuzanna Wielgórska - Gręzówka

Miejsce III Anna Domańska – Gołąbki

Wszystkim, którzy nadesłali prace na Konkurs dziękujemy a zwycięzcom gratulujemy.

Prace konkursowe odbierać można w Filii w Strzyżewie do 13 kwietnia, do godz. 15:00, po tym czasie odbiór prac nie będzie już możliwy.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy