Inicjatorem wspólnego zamówienia tabliczek był miejscowy sołtys , który przygotował listę chętnych, a potem zajął się również dystrybucją gotowego oznakowania. Za nową tabliczkę zainteresowani płacili po 30 zł. Z kolei Gmina Krzywda zamówiła znaki dojazdowe, które staną przy zjeździe do nowo nazwanych ulic. To zamówienie zostanie sfinansowane ze środków funduszu sołeckiego.
Różnica w literach
Wola Okrzejska to, po Krzywdzie, Okrzei i Hucie Dąbrowie, czwarta pod względem liczby mieszkańców miejscowość w gminie. Obecnie jest tutaj zameldowanych około 860 osób, ale wieś cały czas się rozbudowuje. Zdarzało się, że posesje pod jednym numerem znajdowały się w różnych częściach miejscowości, a różniła je tylko litera dodawana do konkretnego numeru. Mieszkańcy wiedzą, gdzie jest na przykład "Kobylczyk", "Jakubówka" czy "Pasmug", ale turyści albo kurierzy dostarczający przesyłki mieli kłopot z lokalizacją konkretnych miejsc.
Na cześć Sienkiewicza
Sposobem na uporządkowanie tej kwestii było nazwanie ulic, nawiązujących do postaci noblisty Henryka Sienkiewicza. Imieniem autora "Trylogii" została nazwana główna droga w Woli Okrzejskiej, a nazwy kolejnych ważnych tras pochodzą od bohaterów jego dzieł. Stąd ulice Andrzeja Kmicica, Michała Wołodyjowskiego i Zagłoby. Pozostałe nazwy nawiązują do otoczenia i są to ulice: Brzozowa, Kolejowa, Leśna, Malinowa, Ogrodowa, Piaskowa, Polna, Południowa, Powstańców Styczniowych, Spacerowa, Spokojna, Wesoła i Wschodnia.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.