Reklama

Reklama

W ostatni weekend strażacy wyjeżdżali 40 razy do pomocy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie POWIAT ŁUKOWSKI W weekend 19-20 lutego strażacy w związku z silnym wiatrem interweniowali 40 razy.

Reklama

33 interwencje dotyczyły pochylonych lub wywróconych drzew. W niektórych przypadkach drzewa uszkodziły linie energetyczne.

W 5 miejscowościach strażacy zabezpieczali uszkodzone dachy, ale nie były na szczęście całkiem zerwane dachy, lecz częściowa zostało zerwane ich pokrycie. Przy uszkodzonych dachach domów strażacy pracowali w Woli Okrzejskiej (gm. Krzywda), Józefowie Dużym (gm. Serokomla), w Ryżkach (gm. Łuków) i w Zastawiu (gm. Stanin). Wiatr uszkodził także dach na Przychodni SP ZOZ na ul. Al.Kościuszki w Łukowie. Strażacy zabezpieczyli go przed dalszymi szkodami.

Dwukrotnie interwencja strażaków ograniczyła się  do zabezpieczenie uszkodzonej linii energetycznej    do czasu przybycia Pogotowia Energetycznego.  W KP PSP Łuków odnotowano dwa zdarzenia, gdzie w związku z wichurą i silnymi miejscowymi opadami były zalane posesje, a strażacy wypompowywali wodę. 

Wiele jednostek strażackich wyjeżdżało do interwencji po kilka razy w ciągu jednego dnia.

Oto niektóre z interwencji:

USZKODZONY DACH W ZASTAWIU

GMINA STANIN Uszkodzony dach w Zastawiu. Strażacy z OSP Stanin, OSP Jedlanka i PSP Łuków zabezpieczyli miejsce i wygrodzili teren, a następnie  przystąpili do naprawy i załatania dachu.  Wiatr uszkodził dach w sobotę 19 lutego ok. godz. 9 rano. Strażacy zabezpieczyli też  zerwaną linię energetyczną, do jej naprawy przyjechało Pogotowie Energetyczne. (fot. OSP Jedlanka)

 4 WYJAZDY OSP DĄBIE

Strażacy z OSP KSRG DĄBIE interweniowali w sobotę 19 lutego aż 4 razy. O g. 10:16 otrzymali wezwanie do wyłamanego drzewa, które groziło powaleniem na jezdnię, na drodze pomiędzy Ryżkami a Łukowem.  – Na miejscu zatrzymali ruch na tej drodze i usunęli dwa drzewa za pomocą piły spalinowej  i wyciągarki samochodowej. O g. 11:04 zostali zadysponowani do zalanej posesji i piwnicy w miejscowości Sięciaszka Pierwsza. Wypompowali wodę i  usunęli drzewo przewrócone na ogrodzenie. O g.13:59 pojechali  do powalonych drzew w  Żdżarach. Łącznie   usunęli  4 drzewa, z których  jedno  zerwało linię telekomunikacyjną. O g. 15:03 wyruszyli do powalonego drzewa na gminnej drodze między Dąbiem a Klimkami. Usunęli drzewo za pomocą piły spalinowej.

POCHYLONE DRZEWA W JAGODNEM

GMINA STOCZEK ŁUKOWSKI OSP w Stoczku Łukowskim 19 lutego ok. g. 16:40 wyjechała do pochylonych drzew w  Jagodnem. Jedno drzewo było pochylone nad jezdnią, a drugie nad linią energetyczną. Druhowie ze Stoczka przy pomocy kolegów z OSP Jedlanka usunęli drzewa.

ZERWANY DACH W JÓZEFOWIE DUŻYM

GMINA SEROKOMLA W sobotę, 19 lutego, w Józefowie Dużym wiatr zerwał z domu poszycie dachowe. We współpracy z PSP Łuków strażacy OSP Serokomla zabezpieczyli dom przed dalszymi skutkami wichury.

 USUWALI DRZEWO W KRZYWDZIE

OSP KSRG Krzywda wyjechała  do powalonego drzewa w miejscowości Krzywda dnia 19.02.2022 r. o godzinie 9:23.Po dojeździe na miejsce strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie usunięciu drzewa i udrożnienia szlaku komunikacyjnego. Obecne jednostki: OSP KSRG Krzywda

USZKODZONY DACH W WOLI OKRZEJSKIEJ

Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Okrzejskiej została wezwana w niedzielę 20 lutego, godzina 9.20 do naruszonego pokrycia dachowego na budynku mieszkalnym w miejscowości Wola Okrzejska przy ulicy Michała Wołodyjowskiego. Siły: OSP Wola Okrzejska,PSP Łuków.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy