Reklama

Reklama

Sukces Jakuba z "Kościuszki". Historyczna wygrana

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: I LO w Łukowie

Sukces Jakuba z "Kościuszki". Historyczna wygrana   - Zdjęcie główne

foto I LO w Łukowie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Jakub Aniszewski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie uzyskał tytuł finalisty XV Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia”. Sukces pozwolił mu m.in. uzyskać zwolnienie z matury. Opiekunem naukowym ucznia jest Michał Mojski.

Reklama

Uczeń łukowskiej szkoły średniej (klasy humanistycznej o rozszerzeniu język polski-historia-wiedza o społeczeństwie) musiał wykazać się ogólną wiedzą historyczną, uwzględniającą historię militarną Rzeczypospolitej szlacheckiej. W kolejnych etapach musiał się zmierzyć z testami obejmującymi wiedzę, znacznie wykraczającą poza podstawę programową. Miał za zadanie także napisać esej historyczny.

Jak zaznacza placówka, Jakub Aniszewski wielokrotnie startował w różnych konkursach i olimpiadach. Ma szeroką wiedzę z zakresu nauk społecznych i historii, a samo I LO przygotowuje do podjęcia studiów na takich kierunkach jak prawo, psychologia, socjologia, bezpieczeństwo narodowe. Uczniowie w „Kościuszce” realizują też innowację pedagogiczną „Aktywny i twórczy obywatel - edukacja medialna, prawna i europejska”, rozwijając swoje umiejętności.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy