Reklama

Reklama

Powiat łukowski: Planowane inwestycje w 2023 roku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Powiat łukowski

Powiat łukowski: Planowane inwestycje w 2023 roku - Zdjęcie główne

Jakie inwestycje zostaną zrealizowane w 2023 roku? | foto Powiat łukowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Na grudniowej sesji radni powiatu łukowskiego przyjęli uchwałę budżetową.

Reklama

Po stronie wydatków w budżecie zapisano ponad 60 milionów złotych. Lwia część z tej kwoty (ponad 55 milionów) zostanie przeznaczona na zadania własne powiatu.

47 682 108,90 zł - to wydatki w sekcji transport i łączność. Niemal 1/3 tej kwoty zostanie przeznaczona na przebudowę drogi powiatowej nr 1312L (750 000 złotych to środki powiatowe, zaś reszta z 15-milionowej inwestycji pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład). Inne remonty dróg o których warto wspomnieć to: Zarzec Łukowski - Kownatki, granica powiatu - Celiny, Łuków - Krynka i Świdry - Rzymy - Rzymki.

Polski Ład wspomoże inwestycję w Radoryżu Smolanym. Przy Zespole Szkół powstanie strzelnica. Powiat wyłoży na realizację zadania 50 tysięcy złotych, reszta (6 750 000 zł) będzie to wpływy z centrali.

500 tysięcy złotych zostanie przeznaczonych na rozbudowę budynku głównego KP PSP w Łukowie. Za ponad 374 tysiące przebudowany zostanie dach na budynku ZS w Adamowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy