Reklama

Reklama

Nowy budynek łukowskiej Straży Pożarnej pnie się w górę. Więcej miejsca i nowocześniej

Opublikowano: czw, 27 sty 2022 16:11
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Dzisiaj 27 stycznia na terenie rozbudowywanej strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie odbyła się rada budowy, w której uczestniczyli m. in. Z-ca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Piotr Zmarz i starosta łukowski Dariusz Szustek.

Reklama

Informacje o stanie i przebiegu inwestycji przedstawił na miejscu Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Tomasz Majewski.

Przybyli goście zapoznali się ze stanem postępów na budowie, a także ustalony został harmonogram następnych etapów inwestycji.

Na chwilę obecną budowa realizowana jest zgodnie z planem i nie stwierdzono żadnych opóźnień.

Budowę strażnicy realizuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie. Zadanie rozpoczęto w 2021 roku, a jego zakończenie planowane jest na rok 2023.

W budynku będą znajdować się pomieszczenia biurowe, archiwum, pomieszczenie szkoleniowo – konferencyjne oraz niezbędne zaplecze socjalne, techniczne i magazynowe. Nowo powstały budynek uwzględniał będzie potrzeby osób niepełnosprawnych.

Po przeprowadzce do nowego skrzydła budynku, w roku 2024 planowany jest kolejny etap inwestycji, tj. modernizacja istniejącego budynku polegająca na:

wydzieleniu strefy pomieszczeń Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej,

wydzieleniu strefy „brudnej” i „czystej,

przystosowaniu pomieszczenia serwerowni,

przystosowaniu pomieszczenia pełniącego funkcję edukacyjną dla najmłodszych dzieci,

przystosowaniu pomieszczenia wraz z infrastrukturą do funkcjonowania stanowiska kierowania komendanta powiatowego, zaplecza socjalnego oraz węzła WC dla strażaków pełniących służbę w stanowisku kierowania komendanta powiatowego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy