reklama
reklama

MOK w Stoczku Łukowskim z pamiątkową pieczęcią

Opublikowano:
Autor:

MOK w Stoczku Łukowskim z pamiątkową pieczęcią - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskieCenny nabytek zdobył Miejski Ośrodek Kultury w Stoczku Łukowskim. Rzeźbiona pieczęć będzie wykorzystana do najważniejszych okazji na pamiątkę organizowanych wydarzeń. Wykonał je rzeźbiarz ze Stoczka, o którym mówią: "dar w rękach".
reklama

- Od zawsze marzyłam o staromodnej, drewnianej pieczęci dla naszego ośrodka, którą wykorzystamy na specjalną okazję. Tę, ręcznie wykonaną pieczęć, otrzymaliśmy od lokalnego rzeźbiarza, pana Michała Sałasińskiego, który wykonał więcej niż się spodziewaliśmy. Jest to człowiek, który ma prawdziwy dar w rękach - mówi dyrektor MOK, Izabela Śledź. - Szczerze się cieszę z nowego nabytku. Pieczęć będziemy używać na nasze sejmiki i w najważniejszych dla ośrodka momentach. Cieszę się również ze współpracy, bo pan Michał wraz z żoną współpracują z naszą instytucją. Przed nami jeszcze wiele wspólnych akcji.

Pieczęć, z charakterystycznym łukowskim kogutem, została wykonana ręcznie, a jej odbiciem jest logotyp MOKu.

 

reklama

 

Pan Michał wielokrotnie wykonywał rzeźby i ozdoby, zarówno dla MOK, jak i dla mieszkańców, a które możemy podziwiać na terenie całej gminy. Znane są jego krzyże m.in. w Jamielniku, czy przy kościele i cmentarzu w Stoczku Łukowskim.

- Pracowałem 30 lat w Zarządzie Dróg. Od zawsze lubiłem rzeźbić. Najpierw robiłem to dla siebie i dla domu, a teraz na emeryturze dla innych - mówi Michał Sałasiński. - Zrobiłem tych dziesięć krzyży, a raz także pokazywałem dzieciom sztukę rzeźbiarstwa. Jestem skromnym człowiekiem, teraz głównie robię ozdoby dla znajomych.

reklama

Więcej prac pana Michała zobaczycie poniżej:

reklama

 

Choć wydawałoby się, że rzeźbiarstwo wyszło z mody, to drewniane ozdoby nadal towarzyszą nam na stołach, w oknach, w postaci krzyży przy drogach, czy figur w ogrodach. Łukowskie instytucje kultury wyróżniają się w rejonie mnogością zajęć skierowanych do dzieci i młodzieży, poświęconych rzeźbom. Tym bardziej cenne i unikatowe dla powiatu stają się rzeźbione ozdoby, a twórcy i instytucje kultury zachęcają do zamawiania ozdób lub organizacji spotkań z rzeźbiarstwem w tle.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama