Reklama

Reklama

Mieszkańcy trzech Gręzówek w gminie Łuków chcą zjednoczenia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Mieszkańcy trzech Gręzówek w gminie Łuków chcą zjednoczenia - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Gręzówka to faktycznie trzy miejscowości: Gręzówka, Nowa Gręzówka i Gręzówka Kolonia. Każda część ma własną numerację domów, co utrudnia np. dojazd służb i kurierów z przesyłkami, ponieważ blisko siebie mogą być trzy domy o tym samym numerze.

Reklama

Wieś Gręzówka jest rozległa i wciąż się rozbudowuje. Ma swoje "dzielnice":  Gręzówkę, Nową Gręzówkę i Gręzówkę Kolonia, a w każdej z nich można znaleźć np. dom o numerze 10. To spore utrudnienie dla nowego listonosza, kuriera z paczką, a nawet pogotowia. Bywa, że paczki czy poczta zamiast do Nowej Gręzówki 10  trafiają do Gręzówki 10, ponieważ dostawcy paczek nie potrafią odróżnić części wsi. Mieszkańcy od dłuższego czasu postulują połączenie trzech części wsi w jedną miejscowość.

 Wniosek mieszkańców

 W związku z tym sołtys  Gręzówki Leszek Kobojek i Tadeusz  Federczyk, przewodniczący  Rady Gminy Łuków, pochodzący z Gręzówki, złożyli 30  września wniosek o połączenie trzech obecnie  istniejących  miejscowości  w jedną o nazwie "Gręzówka".

  -  "Gęsta  zabudowa  oraz  bliskie  sąsiedztwo wsi Gręzówka,  Nowa  Gręzówka i Gręzówka-Kolonia powodują trudności w ustaleniu widocznych granic pomiędzy nimi. Mieszkańcy  często  posługują  się  adresami  nieistniejącymi  np.  "Gręzówka  Nowa"  czy  "Stara  Gręzówka". Sytuacja ta stwarza trudności przy lokalizowaniu właściwych adresów przez dostawców towarów i usług  oraz  służby  ratownicze.  Dodatkowym  argumentem za połączeniem wsi  jest  fakt,  że  do tej pory wszystkie  trzy miejscowości stanowiły jedno sołectwo o nazwie "Gręzówka". Obecna  sytuacja  wymaga  uporządkowania  i ujednolicenia  danych  adresowych  nieruchomości  na  terenie  Gręzówki,  Nowej Gręzówki  i Gręzówki-Kolonii  poprzez  połączenie  ich  w jedną  miejscowość o nazwie Gręzówka" - argumentują we wniosku mieszkańcy.

 Społeczne konsultacje

 Zgodnie z ustawą o urzędowych nazwach miejscowości konieczne jest przeprowadzenie konsultacji  z mieszkańcami, aby poznać ich opinie.  Podczas sesji 29 października Rada Gminy Łuków podjęła uchwałę w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia takich konsultacji.

 W konsultacjach wezmą udział  mieszkańcy Gręzówki, Nowej Gręzówki i Gręzówki-Kolonii, którzy wypowiedzą  się w sprawie  połączenia ich trzech  miejscowości w jedną "Gręzówkę". Konsultacje zaplanowano w formie ankiety, którą będzie trzeba wypełnić w okresie od 1 grudnia 2021 r. do 31 stycznia 2022 r. Ankieta zostanie udostępniona: na stronie internetowej gminy, w  siedzibie  Urzędu  Gminy  w Łukowie,  ul. Świderska  12, pokój  nr  36,  w dniach  i godzinach urzędowania;  u sołtysa Gręzówki. Wypełnioną ankietę należy złożyć w okresie konsultacji w sekretariacie UG Łuków lub u sołtysa, albo przesłać jej skan na adres mailowy: [email protected] Można także  przesłać ją  pocztą na adres Urzędu.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy