Reklama

Reklama

m2 Sztuki – ogólnopolska wystawa sztuki w ŁOKu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

 m2 Sztuki – ogólnopolska wystawa sztuki w ŁOKu  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie ŁUKÓW Wernisaż wystawy odbędzie się 17 lutego o godz. 19:00. Ekspozycję w Galerii PROwizorium (ŁOK) można zobaczyć do 6 marca.

Reklama

Tak wydarzenie zapowiadaja jego organizatorzy :

Ograniczyliśmy twórczość artystów do 1m2. Wystawa z nietypowego eksperymentu plastycznego.

Wystawa jest efektem swego rodzaju eksperymentu. Daliśmy wybranym artystom pole równe powierzchni kwadratu o boku 1 metra i sprawdziliśmy co na nim powstanie. Temat był dowolny.

Dlaczego 1m2?

Jak mówi pomysłodawca projektu, Marcin Sutryk - Metr kwadratowy to pole równe powierzchni kwadratu o boku 1 metra. Jest to jedna z podstawowych jednostek miary powierzchni. Taką właśnie powierzchnię dostali do swej dyspozycji artyści aby na nim stworzyć dzieło sztuki. Temat był dowolny. Każdy z biorących udział w wystawie artystów, ukazuje to, co go aktualnie interesuje, co go porusza, co mu „w duszy gra”. Warunek uczestnictwa w wystawie był jeden, zachowanie formatu kwadratu o boku 1m. Jeden to liczebnik rozpoczynający ciąg, serię. Zanim będzie dwa, trzy, czy czterdzieści cztery, najpierw musi być jeden. W tym sensie oznacza coś pierwszego, pierwotnego, początek. Jeden może określać również pewną całość, jednolity charakter czegoś, jedność. Pełnia może być organiczna, żywa, dynamiczna, składająca się z części, które się wzajemnie determinują tworząc całość. Dzieło sztuki to spójna struktura tworząca pewną całość, czyli coś, co jest definiowane poprzez wzajemną relację części do siebie i części wobec całości, co z kolei stanowi o jego tożsamości.

Wernisaż wystawy odbędzie się 17 lutego o godz. 19:00.

Ekspozycję w Galerii PROwizorium (ŁOK) można zobaczyć do 6 marca.

W wystawie biorą udział studenci kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych UPH w Siedlcach, zrzeszeni w kole naukowym EduArt oraz zaproszeni przez nich goście – między innymi wykładowcy i studenci z Wydziału Sztuki UTH w Radomiu.

Kuratorzy: dr Marcin Sutryk, Anna Karolkiewicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy