Reklama

Reklama

ŁUKÓW W parafii Przemienienia Pańskiego wizyty duszpasterskiej w domach nie będzie. W zamian spotkanie w kościele

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

ŁUKÓW W parafii Przemienienia Pańskiego wizyty duszpasterskiej w domach nie będzie. W zamian spotkanie w kościele   - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Kolęda w parafii Przemienienia Pańskiego odbędzie się w tym roku w formie spotkania przedstawicieli rodzin w kościele.

Reklama

-  W obecnym roku niestety kolęda w naszej parafii, tak jak w wielu innych, nie będzie się mogła odbyć w dotychczasowej formie. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa naszych Parafian i szacunkiem wobec tych, którzy przeżywają lęk o swoje zdrowie i życie – informuje proboszcz Jerzy Cąkała i księża z parafii.

Duszpasterze zapraszają przedstawicieli poszczególnych rodzin do wspólnego spotkania i modlitwy w  kościele, aby następnie niejako zanieśli to błogosławieństwo   do swoich rodzin i domów.

 - Chcielibyśmy abyście Państwo w imieniu Kościoła pobłogosławili swoje domy i  najbliższych, pomodlili się razem z nimi, by dziękować Panu Bogu za miniony rok i prosić o Boże błogosławieństwo oraz potrzebne łaski na następne miesiące, a także przypomnieć sobie, że na każdym z nas ciąży  misja budowania Kościoła domowego jaki stanowi rodzina – informują księża.

Plan spotkania kolędowego:

1. Jeden reprezentant rodziny przybywa na Mszę św. w wyznaczonym terminie.

2. Przynosimy ze sobą jakieś naczynie z wodą, która w odpowiednim momencie liturgii zostanie pobłogosławiona.

3. Po Mszy św. nastąpi modlitwa rozesłania, a przedstawiciele rodzin zostaną upoważnieni do zaniesienia Bożego błogosławieństwa dla swoich najbliższych.

4. Przy wyjściu ze świątyni otrzymamy folder kolędowy, w którym umieszczony został tekst modlitwy.

5. W domu, w dogodnym dla wszystkich czasie, spotkają się wszyscy domownicy. Ważne by zarezerwować ku temu dłuższą chwilę, przygotować stół tak jak do kolędy w tradycyjnej formie (krzyż, świece, kropidło i woda święcona). Przedstawiciel rodziny rozpoczyna spotkanie śpiewem jakiejś kolędy, następnie odbywa się modlitwa dziękczynno – błagalna w dowolnej formie (pacierz, różaniec, koronka do Bożego miłosierdzia, litania). Po modlitwie gospodarz kropi mieszkanie i domowników wodą święconą. Ważnym elementem spotkania niech będzie rozmowa o wierze, jak też problemach rodzinnych.

W czasie Mszy Św. będziemy mogli złożyć ofiarę na potrzeby parafii.

 - Nie chcemy ofiar wymuszonych ani też takich, które będą opatrzone złośliwym komentarzem. Niech to będzie szczere wsparcie różnorakich potrzeb naszej parafii – proszą ksieża.

Rodziny, dla których wyznaczony termin nie jest dogodny mogą przyjść w dowolnie wybranym przez siebie dniu.

 Program wizyty duszpasterskiej w dniach 19 – 23 stycznia 2021

 

19 stycznia (wtorek) godz. 18.00: Turze Rogi, Zapowiednik, Zacisze i Wójtostwo;

20 stycznia (środa) godz. 18.00: Ławki, Gołaszyn i Trzaskoniec;

21 stycznia (czwartek) godz. 18.00: Biardy, bloki ul. Międzyrzecka 15 a, 15 b, 58 i 60 oraz domy jednorodzinne, ul. Staropijarska z blokiem, Nowopijarska z blokami, Wyszyńskiego i Piłsudskiego z blokami;

22 stycznia (piątek) godz. 18.00: ul. Warszawska z blokiem, Stawki, Dmocha z blokami, Zimna Woda i Leśna;

23 stycznia (sobota): godz. 17.00: ul. Wiatraki, Armii Krajowej, Kazimierza Wielkiego, Królowej Jadwigi, Jagiellończyka, Czwartaków, Sobieskiego, Zygmunta Starego i Batorego; godz. 18.00: ul. Mieszka I, Chrobrego, Batalionów Chłopskich, Sikorskiego, Ławecka, Konwiktorska, Czerwonego Krzyża, Spółdzielcza, Zdanowskiego, Szopena i Kozia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy