Reklama

Reklama

ŁUKÓW Poświęcenie Krzyża Misyjnego i Pomnika Powstańców Styczniowych (zdjęcia). Uroczystość na Placu Narutowicza w Łukowie

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie 22 stycznia 2023 r. przypada okrągła, bo 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego i i z tej okazji przed kościołem Przemienienia Pańskiego w Łukowie odbyły się uroczystości.

Reklama

22 stycznia odbyła się  uroczystość poświęcenia nowego Krzyża Misyjnego i odnowionego Pomnika Pamięci Powstańców Łukowian. Niedzielne uroczystości w łukowskiej kolegiacie rozpoczęły się o godz. 12:00  Mszą Świętą w intencji Bohaterów Powstania Styczniowego, której przewodniczył Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda. Po nabożeństwie poświęcony został nowy Krzyż Misyjny oraz Pomnik Pamięci Powstańców Łukowian.  Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski powiedział- „Powstanie Styczniowe - skierowane przeciwko Imperium Rosyjskiemu - było największym polskim powstaniem narodowym. Zostało ogłoszone Manifestem wydanym w Warszawie przez Tymczasowy Rząd Narodowy 22 stycznia 1863 roku. Trwało do jesieni 1864 roku, a jego uczestnikami byli także mieszkańcy Łukowa i Ziemi Łukowskiej”. Uroczystość zorganizował proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie   ks. kan. Jerzy Cąkała oraz  Miasto Łuków i Łukowski Ośrodek Kultury. Nie zabrakło oprawy muzycznej w wykonaniu łukowskiej orkiestry dętej pod batutą Tadeusza  Bochmana. Na uroczystość przybyli  parlamentarzyści, władze miasta, poczty sztandarowe oraz liczni mieszkańcy Łukowa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy