Reklama

Reklama

ŁUKÓW. Popławski i Sych przeciw brutalizacji języka w polityce. "Zdziczenie i chamstwo" (WIDEO)

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

ŁUKÓW. Popławski i Sych przeciw brutalizacji języka w polityce. "Zdziczenie i chamstwo"  (WIDEO) - Zdjęcie główne

Mateusz Popławski (z lewej) i Tomasz Sych (z prawej)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Radni odnoszą się, jak to ujęli "do wybryków" starosty Dariusza Szustka

Reklama

Radny miejski Mateusz Popławski i powiatowy Tomasz Sych zaprosili dziennikarze na konferencję prasową, na której zaprezentowali stanowisko ws. brutalizacji języka w polityce. Publikujemy je w całości. 

 

Szanowni Państwo, kategorycznie sprzeciwiamy się brutalizacji języka dyskusji politycznej i społecznej przez osoby publiczne, piastujące ważne społecznie funkcje zarówno w kraju jak i w samorządach. Nie godzimy się na coraz częstsze przejawy chamstwa i zdziczenia obyczajów okazywane w zachowaniu, mowie i piśmie. Bolesna historia tragedii prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza pokazuje jak niewiele trzeba słów, by zachęcić do działania fanatycznych wyznawców określonych ideologii czy po prostu osoby psychicznie niezrównoważone. Zamieszczanie przez osoby publiczne nierozważnych, a oceniających i krzywdzących wpisów w mediach społecznościowych czy używania ich w wypowiedziach publicznych, jak również podejmowanie prób pozbawienia kogoś dobrego imienia nie może mieć więcej miejsca!

Nie akceptujemy wypowiedzi radnego wojewódzkiego Ryszarda Szczygła z Łukowa, skierowanych do byłego dyrektora Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej pana Macieja Cybulskiego. Słowa te opisywały działalność adresata jako terrorystyczną, zaś cała wypowiedź podsumowana została stwierdzeniem, że „do terrorystów się strzela”. Czarę goryczy przepełniła jednak seria niedopuszczalnych i chamskich wpisów w mediach społecznościowych zawierających masę obelg i pomówień, których autorem okazał się starosta łukowski Dariusz Szustek.

Nie ma naszej zgody na określanie mieszkańców powiatu: „intelektualny pustaku”, „nierozumny i neogarnięty, służalczy pudlowy synu”, „idioto”, „durniu”, „łachudro”, „sługusie pudlowej władzy”, „pseudointelektualisto”, „pseudodziałaczu”. Takie wypowiedzi w ogóle nie powinny się pojawiać w przestrzeni publicznej, a to tym bardziej nie powinien używać ich starostwa ponad 100 tysięcznego powiatu, były burmistrz miasta Łuków.

Szczególnie godne pożałowania jest to, że Ci dwaj panowie nie po raz pierwszy dopuszczają się podobnych występków. Karygodne jest to, że z jednej strony boleśnie atakując swoich polemistów, z drugiej pełnią funkcje kierownicze i reprezentują interesy społeczności Ziemi Łukowskiej. Dlatego też wzywamy samorządowców ziemi łukowskiej do zdecydowanego odcięcia się od tych wypowiedzi.

Liczymy na to, że język starosty, który już wcześniej doprowadzał go na sądową ławę oskarżonych o publiczne zniesławienia i pomawianie, zostanie publicznie potępiony i skutecznie poskromiony. Że w ostatecznym rozrachunku starosta zrozumie swe błędy i będzie się starał naprawić wyrządzone krzywdy. Na chwile obecną zachowania przedstawicieli władz odstręczają mieszkańców od interesowania się naszą Małą Ojczyzną i pracą nad jej rozwojem. Zachowanie lokalnych polityków nie jest polemiką i dyskusją na argumenty. Jest skandalicznym naruszaniem dobrych obyczajów. Czas powiedzieć STOP takiemu zachowaniu!

Tomasz Sych – Radny Powiatu Łukowskiego

Mateusz Popławski – Radny Miasta Łuków

 

Poproszony przez nas o komentarz starosta Dariusz Szustek powiedział, że do sprawy nie będzie się odnosił. 

 

ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy