Reklama

Reklama

ŁUKÓW. Polski Ład. Na co miasto nie dostało kasy?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

ŁUKÓW. Polski Ład. Na co miasto nie dostało kasy?  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Samorząd Łukowa złożył trzy wniosku do programu Polski Ład. Dostał na jeden.

Reklama

Trzy wnioski do Polskiego Ładu złożyło miasto Łuków. Wszystkie opiewały na ponad 35 mln zł. Decyzją rządu przeszedł jeden - najtańszy. Miasto dostanie 4,7 mln zł na uzbrojenie nowych terenów inwestycyjnych na ul. Strzelniczej. 

Przez budowę sieci wodociągowej, - sieci kanalizacji sanitarnej, - sieci kanalizacji deszczowej, - przepompowni ścieków sanitarnych wraz z zasilaniem elektroenergetycznym, - drogi dojazdowej, - energooszczędnego oświetlenia drogi dojazdowej - wylicza burmistrz Piotr Płudowski.   

 

Nie ma pieniędzy na szalenie ważną dla miasta budowę ulic w przy nowych blokach za Vendo Parkiem. Tu samorząd wnioskował o 19 mln zł.  Chodziło o budowę 12 jednojezdniowych dróg o nawierzchni asfaltowej dł. około 2,4 km, wykonanie ciągów pieszych i rowerowych, budowa kanalizacji deszczowej, zatok i zjazdów z kostki brukowej oraz oświetlenia LED. Wszystko miało być połączone z "małą obwodnicą". 

Miasto musi się także obejść smakiem jeżeli chodzi o projekt rewitalizacji domów letniskowych nad Zalewem Zimna Woda. W ramach projektu wycenionego na prawie 11 mln zł. po za modernizacją domków planowana była  budowę budynku odnowy biologicznej z częścią administracyjną wraz z wyposażeniem i przyłączami, - budowę pola biwakowego z zapleczem, wyposażonego m.in. w urządzenia higieniczno-sanitarne i monitoring, Do tego parking, ogrodzenia, oświetlenia i dwóch fontann pływających

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy