Reklama

Reklama

ŁUKÓW. Pieniądze na Plac Narutowicza nie weszły do budżetu. Nie było zgody radnych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

ŁUKÓW. Pieniądze na Plac Narutowicza nie weszły do budżetu. Nie było zgody radnych - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Miasto dostało na przebudowę 1 zł z funduszy rządowych

Reklama

Jak poinformował nas Artur Gałach szef klubu PiS w łukowskiej radzie miasta poprawka budżetowa wprowadzająca do planu finansowego milion złotych na rewitalizację Placu Narutowicza nie znalazła poparcia. - Zdjęliśmy ją - mówi przedstawiciel największego z klubów. Powód? Radnym nie podoba się projekt przygotowany za kadencji burmistrza Piotra Płudowskiego. Chodzi o ograniczenie miejsc parkingowych przed Kolegiatą i kolor granitu, z którego ma być wykonana płyta Placu.  - My jako radni klubu Prawo i Sprawiedliwość chcemy tej inwestycji i jestem pewien, że ją wykonamy, ale musimy brać pod uwagę zdanie wszystkich mieszkańców. Nie akceptuję też zachowania burmistrza, który lekceważy osoby, które mają inną koncepcję przebudowy Placu Narutowicza - dodaje Artur Gałach

Wszystko gotowe

Radny Łukasz Bober z Alternatywy ripostuje: - Mamy projekt Placu Narutowicza przywracający historyczny charakter placu, zabrany wcześniej przez komunistów, mamy pozwolenie na budowę, mamy zgodę konserwatora zabytków, mamy zgodę księdza proboszcza, który reprezentuje parafię i parafian. Mamy zapewnienie burmistrza że powstaną dodatkowe miejsca parkingowe przy ulicy Konwiktorskiej. Nawet urząd pracy wziął kolor elewacji zaczerpnięty z naszego projektu, a radnym PiS-u przeszkadza że jest za jasny. Ten kolor podkreśla charakter miejsca i komponuje się z całością. Gdyby burmistrz był starosta a my radni radnymi Powiatu to remont Powiatowego Urzędu Pracy też by nie przeszedł bo za jasny kolor ? Kolor to tylko pretekst. Chodzi o to że remont placu byłby sukcesem obecnego Burmistrza. Czy radni PiS o przymierza chcą swoimi działaniami wyrzucić 1 mln zł. do kosza? - komentuje Bober. 
- Czekam na ofertę radnych dotyczącą koloru nawierzchni oraz ilości miejscy parkingowych z zachowaniem funkcji placu - komentuje głosowanie Piotr Płudowski.

Milion do premiera 

Miasto Łuków otrzymało 1 mln zł dofinansowania na remont Placu Narutowicza. Pozyskane środki pochodzące z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pomogą w zmianie wizerunku jednego z centralnych miejsc w Łukowie. Pieniądze te pozwolą przeprowadzić planowaną przez władze miasta inwestycję polegającą m.in. na wymianie nawierzchni placu, wyeksponowaniu zabytkowej fasady budynku kolegiaty, zagospodarowaniu zieleni czy też budowie instalacji podziemnych. Całość projektu to koszt ok. 4,5 mln zł. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy