Reklama

Reklama

ŁUKÓW Jak postępować, kiedy zauważymy bezpańskie lub poszkodowane w wypadku zwierzę?

Opublikowano:
Autor:

ŁUKÓW Jak postępować, kiedy zauważymy bezpańskie lub poszkodowane w wypadku zwierzę? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Od stycznia 2021 r. Miasto Łuków ma podpisaną umowę ze schroniskiem dla zwierząt „Zwierzaki do wzięcia” w powiecie ryckim dotyczącą opieki nad bezpańskimi zwierzętami z terenu Łukowa.

Reklama

Umowa przewiduje m.in. przyjmowanie do schroniska i zapewnienie opieki bezpańskim czworonogom oraz interwencyjne wyłapywanie bezpańskich zwierząt z terenu miasta.

 Zdarza się, że znajdujemy zwierzę poszkodowane w wypadku drogowym lub regularnie spotykamy bezpańskie zwierzęta domowe, przemieszczające się po mieście. Co możemy wtedy zrobić?

 

Urząd Miasta Łuków podpowiada, aby w takiej sytuacji skontaktować się z pracownikami magistratu lub zadzwonić na Komendę Powiatową Policji w Łukowie.

 Jeżeli zachowanie zwierzęcia wskazuje na zagubienie lub porzucenie, a wszelkie próby ustalenia właściciela okazały się niemożliwe, mieszkaniec powinien zgłosić informację na temat tego zwierzęcia do:

 

Dzwoń do Urzędu Miasta lub na policję

1.Urzędu Miasta Łuków pod nr tel. 25 797 66 07 (telefon czynny w dniach roboczych, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:30), lub:

2.Dyżurnego KPP w Łukowie pod nr tel. 478 147 210 bądź 478 147 291 (telefon aktywny 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu).

Powyższe procedury należy zastosować również w sytuacji, gdy natrafi się na zwierzę poszkodowane wskutek zdarzenia drogowego, wymagające pomocy weterynaryjnej.

Gabinet Vital Vet

Ponadto na mocy podpisanej umowy z Miastem Łuków, po uprzednim kontakcie z pracownikami Urzędu Miasta pomocy weterynaryjnej zwierzętom udziela Gabinet Weterynaryjny „Vital.Vet”, ul. Mieszka I 49, Łuków, nr tel: 724 809 678.

Schronisko „Zwierzaki do wzięcia”

 Łuków w kwestii opieki nad bezdomnymi zwierzętami współpracuje ze schroniskiem dla zwierząt „Zwierzaki do wzięcia” w Kłoczewie. Pracownicy schroniska wykonują interwencje po uprzednim zgłoszeniu ze strony Urzędu Miasta, mają także przekazywać bezpańskie zwierzęta do adopcji.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy