reklama
reklama

Łukowskie gminy "bez charakteru"? Prezentujemy wyniki badań ankietowych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łukowskie gminy "bez charakteru"? Prezentujemy wyniki badań ankietowych - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Ponad 76% mieszkańców powiatu ocenia, że w ich gminie żyje się dobrze lub raczej dobrze, a 72% nie chciałoby się przeprowadzić do innej gminy. Wszyscy deklarują, że interesują się lub raczej interesują się tym, co się dzieje na terenie ich gminy. Jednocześnie znaczna większość mieszkańców w pierwszym skojarzeniu nazywa swoją gminę "gminą bez charakteru".
reklama

Z ogólnopolskiego badania, w którym wzięli udział również Czytelnicy „Wspólnoty Łukowskiej”, wynika, że większość mieszkańców identyfikuje się z miejsowością, w której mieszka i jej okolicą. Czują się u siebie bezpiecznie i dobrze oceniają poziom edukacji i rynek pracy w regionie. Uważają też, że włodarze odpowiednio dbają o środowisko. Bardzo źle oceniają natomiast komunikację miejską, a średnio są zadowoleni z dostępnych usług medycznych. Uważają też, że jest problem z ofertą spędzania czasu wolnego w mieście.


Mieszkańcy gmin powiatu łukowskiego proponują swoim włodarzom, żeby postawili na silną gospodarkę poprzez stworzenie polityki zachęcającej do prowadzenia własnej działalności gospodarczej na terenie gminy. Chcieliby, żeby powstały parki rozrywki, boiska, baseny i ścieżki rowerowe, co zwiększyłoby atrakcyjność regionu i stworzyło w ich ocenie ciekawę ofertę spędzania wolnego czasu.


Gdyby łukowianie mogli zdecydować na co zostaną wydane środki publiczne, w pierwszej kolejności przeznaczyliby je na remonty dróg i chodników oraz budowę parkingów. Ścieżki rowerowe, place zabaw i infrastrukrurę sportową wymianiają zaraz potem. Podkreślają też potrzebę dofinansowania szkół i przedszkoli.


W badaniu ankietowym spytano łukowian jakie mają pierwsze skojarzenie ze swoją gminą. W przeważajacej większości odpowiedzieli, że to "gmina bez charakteru", ale podkreślili także, że jest w niej spokojnie i bezpiecznie.


Badanie ankietowe zostało przeprowadzonego na ogólnopolskiej próbie 7153 respondentów. Ankieta miała na celu zbadanie opinii mieszkańców na temat stopnia ich zadowolenia z warunków życia oraz oczekiwanych przez nich kierunków rozwoju. Badaniem objęci zostali Czytelnicy i Czytelniczki 58 gazet lokalnych, w tym gazet zrzeszonych w Stowarzyszeniu Gazet Lokalnych, które jest partnerem projektu „InForMe 2.0 – działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności w polskich mediach lokalnych” realizowanego we współpracy z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego.


Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach konkursu 2018CE16BAT042 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE. Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama