Reklama

Reklama

GMINA ŁUKÓW Szkoły w Turzych Rogach i Czerśli będą większe Coraz więcej przedszkolaków i uczniów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

GMINA ŁUKÓW Szkoły w Turzych Rogach i Czerśli będą większe Coraz więcej przedszkolaków i uczniów  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie GMINA ŁUKÓW Szkoła Filialna w Turzych Rogach i szkoła w Czerśli zostaną rozbudowane. Nowe pomieszczenia potrzebne są zwłaszcza dla przedszkolaków.

Reklama

- Kiedyś miejsca po starszych klasach podstawówek, przeniesionych do gimnazjów, zapełniliśmy przedszkolakami. Ale po likwidacji gimnazjów starsi uczniowie wrócili do szkół podstawowych, w których już były przedszkolaki i zrobiło się ciasno - mówi wójt gminy Łuków Mariusz Osiak.

Gmina rozbudowała już placówki w Dąbiu, Rolach, Świdrach i Gołaszynie. Teraz czas na Turze Rogi i Czerśl, która razem z Ryżkami należy do najbardziej dynamicznie rozwijających się miejscowości w gminie.

 - Rozbudowy ostatniej szkoły w Aleksandrowie nie mamy w planach, ponieważ w tym przypadku potrzeby rodziców zaspokaja odrębne przedszkole w Łazach.

Turze Rogi rozwijają się dynamicznie, osiedlają się tu rodziny z małymi dziećmi

Turze Rogi to jedna z tych miejscowości w gminie, które systematycznie się rozbudowują. Osiedlają się tutaj m.in. rodziny z małymi dziećmi, które potrzebują coraz więcej miejsca w przedszkolu, działającym przy szkole.

 - Spodziewamy się, że ta tendencja utrzyma się również w kolejnych latach, a to oznacza, że możliwości lokalowe będą coraz mniejsze. Szkoła w Turzych Rogach pozostaje filialna, nadal będą się tam mieściły oddziały 1-3 szkoły podstawowej, ale w związku, z tym że oddział przedszkolny, który do tej pory funkcjonuje przy tej szkole, jest za mały, a liczba dzieci chętnych do przedszkola bardzo duża, podjęliśmy decyzję o tym, że będziemy rozbudowywać szkołę o pomieszczenia dla przedszkola — wyjaśnia Mariusz Osiak.

W szkole dobudowane zostaną  dwie sale przedszkolne wraz z węzłem sanitarnym, korytarz, szatnia i pomieszczenie socjalne.

 - Będzie dobudowane nowe skrzydło połączone z głównym budynkiem szkoły filialnej, ale nowa część  będzie dysponowała oddzielnym wejściem. Chcielibyśmy, żeby budowa zakończyła się odbiorem budynku i pozwoleniem na użytkowanie do końca roku 2022 – dodaje Osiak.

W Czerśli o 260 m kw  więcej

Uczniowie i przedszkolaki z Zespołu Szkół w Czerśli także będą mieć więcej miejsca. Do tej szkoły chodzą dzieci również z Ryżek. Po wykonaniu planowanych robót powierzchnia użytkowa zwiększy się o ponad 260 m kw.

- W związku z bardzo dużą ilością dzieci uczęszczających do szkoły w Czerśli, a w głównej mierze do przedszkola, powstała konieczność  utworzenia czwartego  oddziału przedszkolnego.  Szkoła zostanie rozbudowana o trzy sale dydaktyczne i węzeł sanitarny, w kierunku do  drogi wojewódzkiej. Nowa część będzie zlokalizowana na dwóch poziomach, będzie jakby przedłużeniem parteru i piętra -  mówi wójt.

-Dobudujemy po 130 m na poziomie dolnym i górnym. Jedna z nowo dobudowanych sal na parterze, łącznie z węzłem sanitarnym, będzie przeznaczona dla przedszkolaków, natomiast sale dobudowywane na górze będą salami szkolnymi. Chcemy zabrać szkołę na górę, a praktycznie cały dół - i ta część dobudowywana i obecna - będzie przeznaczona dla przedszkola – mówi Mariusz Osiak.

 Podobnie jak w Turzych Rogach tak i w Czerśli roboty mają być prowadzone nie tylko w wakacje, ale również w trakcie roku szkolnego w taki sposób, by nie kolidowały z zajęciami szkolnymi, a termin wykonania prac w obu szkołach  to koniec 2022 r.

 

Wszystkie koszty gmina pokryje z własnego budżetu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy