Reklama

Reklama

Międzynarodowe spotkanie w Zespole Szkół w Czerśli

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Międzynarodowe spotkanie w Zespole Szkół w Czerśli - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach realizacji programu Erasmus+, którego celem jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji, odbyło się 3 międzynarodowe spotkanie w Zespole Szkół w Czerśli.

Reklama

Szkoła Podstawowa z Czerśli od zeszłego roku realizuje zadania w ramach projektu „Where we are”, który ma zwrócić uwagę młodego pokolenia na zasoby regionów w których mieszkają,  głównie poprzez pryzmat przedmiotów ścisłych.

W dniach 28-29 września 5 osobowe delegacje z Albanii, Rumunii i Włoch spotkały się właśnie w Czerśli, aby realizować kolejne zadania projektowe. Spotkanie rozpoczęło się od ceremonii powitalnej podczas której uczniowie szkoły zaprezentowali wiadomości o Polsce  oraz swoje talenty wokalne
i  taneczne.  Gości powitała pani dyrektor Justyna Porębska, zastępca Wójta- pan Wojciech Szczygieł oraz szkolny koordynator projektu- pani Aneta Połeć. Następnie przybyli zwiedzili szkołę, porozmawiali z uczniami oraz poczęstowali się specjałami polskiej kuchni przygotowanymi przez rodziców. Popołudnie spędzili w Klimkach na warsztatach lepienia amonitów z gliny, które poprzedziła prezentacja na temat amonitów - skarbów Ziemi Łukowskiej. Obejrzeli też
Leśny Zespół Rekreacyjno-Edukacyjny „Amonit” oraz rekonstrukcję obozu partyzanckiego żołnierzy AK.

Drugiego dnia pobytu w naszym regionie goście  wzięli udział w wycieczce do Kozłówki i do Lublina. Podczas zwiedzania Muzeum Zamoyskich i Muzeum Wsi Lubelskiej szczególna uwagę, zgodnie z duchem projektu, zwracali na urządzenia techniczne i maszyny rolnicze używane w minionych stuleciach. Zachwycili się również lubelską starówką.

Polskę opuściła grupa 15 osób zainspirowana do nowych działań,  zachwycona otwartością, pogodą duch i zorganizowaniem Polaków, zielonością krajobrazu, funkcjonowaniem i wyglądem, małej wiejskiej szkoły.  Mamy nadzieję,  że w swoich państwach, szkołach i domach złamią stereotypy na temat kraju nad Wisłą i jego mieszkańców.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy