Reklama

Reklama

GMINA ŁUKÓW Pierwsze urodziny żłobka "Maluch"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Gminny Żłobek "Maluch" w Łukowie skończył rok.

Reklama

Swoje pierwsze urodziny placówka świętowała w czwartek 28 stycznia, a uroczystość była połączona z poświęceniem "Malucha" i… balem karnawałowym.

 

Pierwszy rok działalności podsumowała dyrektor żłobka Magdalena Beczek, chwaląc dzieci za szybką adaptację w nowym otoczeniu, które z czasem stało się ich drugim domem. Słowa podziękowania skierowała również do przedstawicieli władz samorządowych Gminy Łuków, która na utworzenie placówki pozyskała dotację z budżetu państwa.

 

W uroczystości wzięli udział: wójt gminy Łuków Mariusz Osiak, przewodniczący rady gminy Tadeusz Federczyk, zastępca wójta Wojciech Szczygieł, sekretarz gminy Janusz Jezierski, skarbnik Alina Baka i dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego w Łukowie Bogdan Wiącek.

 

Żłobek poświęcił proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego ksiądz Andrzej Kieliszek.

Jak na prawdziwe urodziny przystało jubilaci otrzymali pluszowe upominki, gratulacje i życzenia, a także okolicznościowy tort i smaczne przekąski, które przygotowały opiekunki dzieci. Same maluchy spędziły urodziny na zabawach karnawałowych, poprzebierane za księżniczki, zające, zwierzaki i inne bajkowe postaci.

 

Pierwszy w gminie Łuków żłobek samorządowy został wybudowany dzięki środkom z rządowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat "Maluch+".

Na wyposażenie nowej placówki samorząd pozyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej. Środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego są wykorzystywane także na utrzymanie żłobka do końca sierpnia 2021 roku. Dzięki temu koszty pobytu dzieci w placówce, w tym wyżywienia, nie obciążają budżetu rodziców.

 

Do końca grudnia 2020 roku w żłobku było 60 miejsc, ale ze względu na ogromne zainteresowanie od stycznia 2021 liczba dzieci zwiększyła się do 68.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy