Reklama

Reklama

Gmina Łuków: Można jeszcze skorzystać z dotacji na solary

Opublikowano: ndz, 12 gru 2021 12:00
Autor:

Gmina Łuków: Można jeszcze skorzystać z dotacji na solary - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie GMINA ŁUKÓW Gmina ma jeszcze wolne miejsca w projekcie zakupu i montażu solarów, współfinansowanym z pieniędzy unijnych.

Reklama

Samorząd czeka na mieszkańców, którzy chcą skorzystać z dotacji, a wykonawca robót deklaruje, że wszystkie zestawy kolektorów słonecznych zainstaluje w kilka miesięcy.

Z prawie 390 zainteresowanych osób, około 280 ma już podpisane umowy, potwierdzające udział w tym projekcie. Pierwsza grupa właścicieli nieruchomości, którzy najszybciej podpisali dokumenty i wpłacili "wkład własny", ma już także zamontowane instalacje.

 

Zgłoszenie do Urzędu Gminy

 

 

Nowi chętni, którzy chcą skorzystać z unijnych dotacji, powinni jak najszybciej zgłosić się do Urzędu Gminy Łuków. Szczegółowe informacje w tej sprawie można znaleźć na stronie internetowej gminy, a niezbędne dokumenty pobrać i po wypełnieniu złożyć w sekretariacie urzędu.

Zakup i montaż 389 zestawów kolektorów słonecznych i 2 instalacji fotowoltaicznych będzie kosztować ponad 4 miliony 280 tys.zł. Większość będzie stanowić dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, a resztę pokryją uczestnicy projektu. Wkład własny mieszkańców wynosi 4 tys. 3 zł  i 28 gr. Instalacja polega na zamontowaniu zestawu składającego się z dwóch paneli solarnych, zasobnika ciepłej wody użytkowej o pojemności 200 litrów i włączenia całej tej instalacji w system obiegu do użytkowania.

 

Prośba o kontakt

 

Okazuje się, że gmina nie ma kontaktu  ze wszystkim osobami, które zakwalifikowały się do programu OZE.

 - Mamy taki problem, że  próbowaliśmy i cały czas próbujemy dodzwonić się do mieszkańców, którzy byli zakwalifikowani do realizacji  projektu "Czysta energia w gminie Łuków V". Do ogromnej większości osób dodzwoniliśmy się. Natomiast są takie przypadki, że pomimo kilkakrotnego dzwonienia, nikt nie odbierał telefonu. Dlatego  mamy  przygotowane listy imienne osób, do których nie udało nam się dodzwonić i jest prośba do państwa sołtysów, żeby do tych osób dotrzeć i poinformować, że byli zapisani na realizację projektu oraz zapytać, czy nadal  swoją akceptację podtrzymują. Jest około 60 osób, do których nie możemy się dodzwonić  - poinformował wójt Mariusz Osiak.

 

Zwrot pieniędzy

 

Niektórzy chcieli mieć solary i zgłosili się do programu, jednak firma nie będzie mogła zamontować instalacji na ich domach, bo nie na to odpowiednich warunków. 

 - Jest  niewielka grupa osób, które zostały zakwalifikowane do programu i wpłaciły  środki finansowe,  czyli udział własny na konto gminy w celu realizacji  OZE, ale firma montująca  przyjechała i powiedziała, że nie da się technicznie zbudować tej instalacji.  Proszę takie osoby,  aby zgłaszały się  do urzędu gminy, będziemy zwracać im wpłacone pieniądze – zaapelował wójt.

 Zgodnie z umową z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego inwestycja pod nazwą "Czysta energia w gminie Łuków V" powinna być zrealizowana do końca lutego 2022 r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy