Reklama

Reklama

GMINA ŁUKÓW Gminny Dzień Dziecka w Klimkach (ZDJĘCIA). Bawiły się całe rodziny!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Gminna Biblioteka Publiczna w Łukowie od wielu lat organizuje Gminny Dzień Dziecka. Po raz drugi świętowano ten dzień na kompleksie rekreacyjnym „Amonit” w Klimkach.

Reklama

Organizatorzy: Gminna Biblioteka Publiczna w Łukowie i Gmina Łuków przygotowali dla dzieci szereg atrakcji : strefę animacji, warsztaty, na których dzieci mogły zrobić slima, czyli takiego kolorowego glutka do zabawy, pomalować buzię, stworzyć własnoręcznie koszulkę ze wzorem,  wziąć udział w turniejach rozgrywkach sportowych. Przeprowadzono także turniej rodzinny, gdzie pięć drużyn zmierzyło się ze sobą w 5 konkurencjach, a najlepsza wygrała voucher na rodzinną przejażdżkę bryczką ufundowaną przez Akademię Jazdy Konnej w Gręzówce. Jak zawsze niezawodnej pomocy w organizacji imprezy udzieliły panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Kumpele”, które robią najlepsze gofry na świecie!  Goście chwalili gofry i mówili, że w domu takie im nie wychodzą. Na każde dziecko czekała słodka niespodzianka w postaci gofra z dodatkami.  Panie częstowały dzieci także domowa lemoniadą.  Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gręzówce  przyjechali swoim wozem, w którym   dzieci mogły posiedzieć. Były także zawody z lania wody do celu. Nie zabrakło sympatycznych dużych maskotek: Myszki Minnie i Chase’a z Psiego Patrolu, które rozruszały dzieci i chętnie pozowały do zdjęć.  Najmłodsi ćwiczyli z Sylwia Mateńką – Woch.   

 Członkowie Klubu Seniora „Teraz Pora na seniora” wystawili przedstawienie „Na straganie” i dali pokaz gimnastyki w rytm muzyki.  

Były dmuchane zamki i zjeżdżalnie, na które wstęp był bezpłatny. Cieszyły się bardzo dużym powodzeniem.

Gminna Biblioteka Publiczna zaprosiła na stoisko   z bookcrossingiem, który polega na tym, że można było przynieść przeczytaną książkę i wymienić na inną, przyniesioną przez inną osobę.

Biblioteka przygotowała także wystawę poświęconą Stanisławowi Moniuszce, patronowi roku 2022. Goście chętnie odwiedzali stragany z zabawkami.

 Policjant Artur Miszta przyjechał z psem tropiącym Margo. Owczarek chętnie dawał się głaskać.

Każdy mógł spróbować zrobić ogromne bańki mydlane. Kamil Zaliwski przygotował do występu dzieci z Zespołu Jata, które tańcem rozpoczęły festyn. 

  - Bardzo dziękuję Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która zasponsorował koncert zespołu Mała Orkiestra Dni Naszych. Zawsze możemy liczyć na pomoc pana  Grzegorza Dybciaka, właściciela firmy AgroTop, który nas zawsze wspiera, a także fundatorowi głównej nagrody w turnieju rodzinnym – Akademii Jazdy Konnej w Gręzówce – mówi Martyna Zakrzewska, dyrektor GBP w Łukowie.  

W przygotowania włączyli się mieszkańcy Gręzówki, panie z KGW Kumpele, druhowie z OSP w Gręzówce, ekipa remontowa z gminy. Wszyscy pomagali  rozstawić  na placu namioty, stoiska,  tak   że mogliśmy tutaj przyjąć gości i wspólnie się bawić  - dodaje Zakrzewska.

 Impreza nie udałoby się bez zaangażowania pracownic gminnej biblioteki ze wszystkich filii.

  - Nasze panie stanęły na wysokości zadania i wykonały kawał potężnej roboty, za co im dziękuję. Są to Renata Niewęgłowska z filii w Dmininie, Justyna Jodełka z Aleksandrowa, Sylwia Kurowska z Gręzówki, Mariola Sadło z Dąbia, Barbara Siemionek ze Strzyżewa, Edyta Sulej z Krynki. Wspiera nas również Gminny Ośrodek Kultury - wylicza dyrektor.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy