Adam Wydra brał aktywny udział w plenerach artystycznych w Woli Okrzejskiej, Woli Gułowskiej i Chlewiskach. Jego prace były również eksponowane w wielu miastach Polski, takich jak Kazimierz, Kraków, Płock, Warszawa, Poznań, a także za granicą - w Niemczech, Rosji i na Węgrzech. Jego rzeźby były źródłem inspiracji dla studentów w Stanach Zjednoczonych, a także tematem pracy licencjackiej poświęconej sztuce ludowej. Adam Wydra był wszechstronnym artystą, wyrzeźbił niemal każdy możliwy motyw. Jego dzieła zdobiły nie tylko wnętrza muzeów, ale także cieszyły oczy mieszkańców Woli Gułowskiej i Adamowa.
Szczególnym przedstawieniem jest rzeźba św. Huberta dla Wojskowego Koła Łowieckiego oraz Chrystusa Frasobliwego, umieszczona przed Domem Kultury w Woli Gułowskiej. Wydra specjalizował się także w tworzeniu dużych szopek i tryptyków, na których praca trwała około 2 tygodni, w zależności od stopnia trudności i liczby postaci. Motywy jego dzieł były różnorodne, od Bożego Narodzenia po wesele czy wygnanie z raju. Przy tworzeniu postaci korzystał ze zdjęć, dbając o zachowanie ich podobieństwa, jednocześnie zachowując swój unikalny styl. Swoje niezwykłe umiejętności przekazał również dzieciom.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.