14 lutego na swoją wyprawę ruszyli najmłodsi członkowie ZHP. Zuchy udały się do Lublina. Zwiedziły Stare Miasto i Zamek Lubelski. Następnie spędziły miłe chwile w Centrum Rozrywki dla Dzieci „Koziołek”. Dużo radości wzbudziły czekoladowe warsztaty, podczas których każdy mógł przygotować własną fantazyjną tabliczkę. Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń. Nad jej przygotowaniem czuwały cztery druhny: pwd. Nina Dudzińska-Chruściel, pwd. Renata Niedziółka, Monika Grzybowska, Iwona Kołodziej.
W czasie ferii odbyły się także dwie gry miejskie. Nawiązywały one do obchodów Dnia Myśli Braterskiej.
15 lutego zorganizowane zostały zajęcia w Radzyniu Podlaskim. 18 lutego na grze „Harcówka jak cały świat” spotkali się harcerze z Łukowa.
Od 21 do 24 lutego druhny i druhowie wypoczywali w Mąchocicach-Scholasterii (gmina Masłów, powiat kielecki) w Górach Świętokrzyskich. Dlatego że przebywali na terenach związanych z młodością Stefana Żeromskiego, nadali swojemu wyjazdowi nazwę „Szklane Domy”.
Podczas zimowiska uczestnicy ruszyli na liczne wędrówki. Zdobyli Łysą Górę, odwiedzając klasztor w Świętym Krzyżu oraz Łysicę. Udali się także do Ciekot, aby poznać w grze terenowej historię odbudowanego dworku, w którym mieszkał w dzieciństwie autor „Syzyfowych prac”. Brali udział w warsztatach, kiedy budowali własne „szklane domy”, w quizie o Górach Świętokrzyskich, w zajęciach naukowych, obrazujących fascynując świat biologii, chemii i fizyki, w nocnej grze terenowej. W Dniu Myśli Braterskiej – 22 lutego 2022 r. harcerki i harcerze zasiedli przy ogniu kominka, aby wspomnieć założycieli skautingu – Roberta i Olave Baden-Powellów i wzmacniać swoje więzi. Młodzież odwiedziła także Krzemionki Opatowskie, średniowieczne miasteczko – Szydłów oraz Centrum Geoedukacji i Kadzielnię w Kielcach. Wyjazd przygotowała komenda w składzie: hm. Michał Mojski – komendant, phm. Magdalena Czerska-Sadło – zastępczyni ds. organizacyjnych, hm. Anna Zabielska – zastępczyni ds. programowych, pwd. Sebastian Romańczyk, pwd. Izabela Korolczuk – wychowawcy, Karolina Chomacka – oboźna, Krystian Manukyan – członek komendy ds. programu. W realizację zajęć zaangażowali się ponadto: Maja Grochowska, Katarzyna Krasuska, David Manukyan, Monika Domańska.
Druhny i druhowie mieli wiele sposobności, aby interesująco spędzić ferie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.