Reklama

Reklama

Co było najważniejszą inwestycją roku w powiecie łukowskim?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Powiat łukowski

Co było najważniejszą inwestycją roku w powiecie łukowskim? - Zdjęcie główne

Co zostanie inwestycją roku w powiecie? | foto Powiat łukowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Zarząd Powiatu Łukowskiego ogłosił plebiscyt na najważniejszą inwestycję zrealizowaną w 2022 roku na jego terenie.

Reklama

Pierwszą z nominowanych inwestycji jest remont i modernizacja Muzeum Henryka Sienkiewicza, renowacja parku oraz kopca. Realizacja zadania była możliwa dzięki projektowi „Centrum Kultury Sienkiewiczowskiej – I etap podniesienia atrakcyjności Muzeum, zabytkowego parku i kopca” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Wartość projektu wyniosła ogółem 3 815 631,11 PLN (dofinansowanie 80%).

Remont budynku poradni POZ w Stoczku Łukowskim to druga kandydatura do tytułu inwestycji roku. W ramach tego zadania przeprowadzono prace budowlane obejmujące remont, przebudowę oraz termomodernizację pomieszczeń. Inwestycja swoim zakresem obejmowała trzykondygnacyjny budynek o powierzchni ok. 1600 m2 wraz z rozbudową o nowy szyb windowy oraz zagospodarowaniem terenu i budową parkingu. Jej wartość to 5,4 mln zł. Została sfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Trzecia inwestycja również dotyczy infrastruktury medycznej. Konkretnie chodzi o przebudowę i modernizację pomieszczeń szpitala w celu dostosowania do potrzeb Oddziału  Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Bloku Operacyjno-Zabiegowego. Wartość inwestycji: 9 800 611,65 zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - 7 811 700 zł, dofinansowanie powiatu - 468 501 zł.

W Wojcieszkowie także opieka medyczna uległa poprawie. Pomogło w tym powstanie poradni POZ. Zadanie polegało na budowie budynku wraz z infrastrukturą towarzyszącą (w tym przyłącze kanalizacji sanitarnej, przyłącze wodociągowe, energetyczne oraz gazowe wraz z zbiornikiem naziemnym LPG), miejscami postojowymi i utwardzeniem dojścia do budynku.

Inwestycja numer 5 to rozbudowa Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łukowie. Była ona realizowana w  dwóch różnych częściach budynku. W części A powstał dwukondygnacyjny budynek, a w nim sześć nowych sal dydaktycznych wraz z węzłem sanitarnym na każdej kondygnacji. Przebudowie uległ również dach nad tą częścią budynku, który połączył nowo powstałą część z istniejącą połacią. Całość zadania to koszt 2,8 mln zł.

Budowa ronda na DK63 ul. Radzyńska oraz przebudowa ul. Popiełuszki i ul. Przemysłowej to szósta z nominowanych inwestycji. W ramach kompleksowego zadania doszło do przebudowy: ul. Popiełuszki, ul. Przemysłowej, skrzyżowania ul. Ks. Jerzego Popiełuszki, ul. Przemysłowej i Al. Kościuszki (rondo im. Fryderyka Koziarza), skrzyżowania ul. Przemysłowej z ul. Ks. Brzóski, skrzyżowania drogi powiatowej z drogą wojewódzką nr 806. Ponadto wybudowano rondo na skrzyżowaniu drogi powiatowej (Al. Króla Władysława Jagiełły) z drogą krajową nr 63 (ul. Radzyńska), a na wysłużonej Alejach Wojska Polskiego położoną nową nawierzchnię bitumiczną.

Prawie dziesięć kilometrów dróg przebudowano w ramach siódmej inwestycji. Wspomniane odcinki to: nr 1300L odcinek Stara Prawda – Jamielne, nr 1301L odcinek Stoczek Łukowski – Jamielne oraz nr 1321L odcinek Jagodne – Nowa Prawda. Całkowita wartość inwestycji to 8 645 177,47 zł. Inwestycja została zrealizowana przy 60-procentowym dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Ostatnia nominowana inwestycja to przebudowa dróg powiatowych: nr 1315L odcinek Zaolszynie – Wierzejki, nr 1316L odcinek w obrębie Wierzejki, nr 1317L odcinek Jakusze – Wierzejki. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 11,6 mln zł. Zadanie zostało dofinansowane kwotą blisko 7 mln zł z RFRD.

Głosowanie w plebiscycie trwa do 28 lutego 2023 r. do godz. 12:00 i odbywa się na Facebooku Powiatu Łukowskiego (https://www.facebook.com/powiatlukowski). Wśród osób, które oddadzą głos na zwycięską inwestycję wylosowanych zostanie 10 katalogów zbiorów Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy