Reklama

Reklama

Batalia o kształt budżetu Łukowa. Burmistrz: Radni chcą wyrzucenia Placu Narutowicza z planu inwestycji

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Batalia o kształt budżetu Łukowa. Burmistrz: Radni chcą wyrzucenia Placu Narutowicza z planu inwestycji  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Według słów burmistrza część rady chce wyrzucenia tej inwestycji z budżetu miasta. Samorząd Łukowa ma zabezpieczone na modernizację Placu 2,6 mln zł.

Reklama

Według słów burmistrza część rady chce wyrzucenia inwestycji z budżetu miasta. Samorząd Łukowa ma zabezpieczone na modernizację Placu 2,6 mln zł. 

 

Zdaniem Płudowskiego gdyby rada zdecydowała się wyrzucić tę inwestycję z projektu "byłby to zamach"

 

 

Wystąpienie burmistrza: ZOBACZ TUTAJ

 

- Mamy już kompletną dokumentację. To kilka tomów. Projekt spotkał się z akceptacją konserwatora zabytków. Dzisiaj uprawomocniła się decyzja konserwatora. Jesteśmy tuż przed uzyskaniem pozwolenia na budowę - mówi Płudowski. 

 Burmistrz przypomina, że nigdy dotychczas nie było możliwości finansowych, aby inwestycję zrealizować ze środków zewnętrznych. 

 

 

Wystąpienie burmistrza: ZOBACZ TUTAJ

 

 

- Jest to zadanie, które będzie kosztować ok.  4,5 mln zł. - zaznacza włodarz. 

 

Remont ma być podzielony na dwie części. Na tę drogową - czyli przebudowę ul. Czerwonego Krzyża i Kościelnej miasto planuje starać się o dotację z Funduszu Dróg Samorządowych. - Miasto stara się też o dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Czekamy na rozstrzygnięcie - zaznacza burmistrz. 

 

Płudowski mówi też, że "dochodzą go sygnały, że są radni, którzy chcą te plany zniweczy, którzy chcą wyrzucić to zadanie z przyszłorocznego budżetu, a pieniądze przeznaczyć na inne zadania". - To boli - podkreśla. 

Burmistrz mówi o ewentualnych planach koalicji większościowej PiS - Przymierze dla Ziemi Łukowskiej.

- O naszych planach dowiecie się Państwo na sesji - ucina pytania Artur Gałach szef klubu PiS w łukowskiej radzie miasta. 

 

Głosowanie budżetu w czwartek 17 grudnia. Sesja zaczyna się w południe. 

 

Wystąpienie burmistrza: ZOBACZ TUTAJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy