Reklama

Reklama

Awans leśnych poskramiaczy żywiołów z "Rolnika"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ZS nr 3 w Łukowie

Awans leśnych poskramiaczy żywiołów z "Rolnika" - Zdjęcie główne

Drużyna na awans | foto ZS nr 3 w Łukowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 awansowali do etapu centralnego konkursu „Leśni Poskramiacze Żywiołów” organizowanego przez Instytut Badawczy Leśnictwa.

Reklama

Drużyna w składzie: Mateusz Celiński, Mateusz Mućka, Jakub Bartoń, Krzysztof Majek (wszyscy z klasy III TIA) oraz Albert Mądry z klasy III TŻ pod kierunkiem nauczyciela biologii Renaty Wawryniuk będzie reprezentowała szkołę w finale centralnym 16 grudnia 2022 roku.

Celami konkursu są: budzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych wśród młodzieży, kształtowanie świadomości oraz postaw młodzieży wobec zjawisk klęskowych w lasach, popularyzacja problematyki klęsk żywiołowych w lasach w aspekcie przyczyn występowania różnego typu zagrożeń ekosystemu leśnego.

Tematyka konkursu obejmuje i poszerza wiedzę z zakresu treści podstaw programowych biologii oraz wiadomości związane z szeroko pojętą ekologią, ochroną i kształtowaniem środowiska przyrodniczego, zawartych w treściach nauczania innych przedmiotów szkół ponadpodstawowych, zwłaszcza geografii, chemii i fizyki, a także bezpieczeństwo i zdrowie publiczne. Konkurs obejmuje wiedzę z następujących dziedzin: przyczyny i skutki powstawania pożarów w lasach, ochrona przeciwpożarowa lasu, zjawisko wiatru i skutki jego oddziaływania na lasu, ochrona lasu przed szkodliwym działaniem wiatru, przyczyny i skutki powodzi w lasach, ochrona lasu przed powodzią, szkodliwe organizmy występujące w lasach i skutki ich oddziaływania na las, ochrona lasu przed szkodnikami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy