Reklama

Reklama

To jest jasne! Festiwal nauki w Łukowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: I LO

To jest jasne! Festiwal nauki w Łukowie - Zdjęcie główne

Nauka nie musi być straszna | foto I LO

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie 7 grudnia w I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie odbył się festiwal nauki. Hasłem przewodnim wydarzenia było "To jest jasne!"

Reklama

Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w ciekawych eksperymentach chemicznych, sprawdzić, jak zachodzą różne reakcje. Nie zabrakło również doświadczeń fizycznych, takich jak budowanie obwodów elektrycznych. Magnetyzm, kinetyka nie okazały się aż tak tajemnicze, jak się pierwotnie wydawało.

Organizatorzy przygotowali wiele zadań z zakresu historii i nauk społecznych. Można było poznać dzieje gospodarcze XIX i XX w., klasyfikacje temperamentów, sekrety socjologii i politologii. W szczególny sposób wspomniano Ignacego Łukasiewicza – konstruktora pierwszej lampy naftowej oraz naukowców związanych z Ziemią Łukowską – Jana Krzysztofa Kluka, Eugeniusza Kwiatkowskiego czy Floriana Krasuckiego.

Gry, quizy, doświadczenia przygotowała samodzielnie młodzież, ucząca się w klasach kierunkowych o rozszerzeniach: biologia-chemia, matematyka fizyka, język polski – historia – wiedza o społeczeństwie. Projekt był dla uczniów sposobnością do zdobycia nowych wiadomości i umiejętności. Festiwalem opiekowała się grupa ekspertów – nauczycieli: Katarzyna Mrozowska (fizyka), Michał Mojski (historia i nauki społeczne), Agnieszka Rybka (chemia), Małgorzata Zielonka (chemia). W przedsięwzięciu „To jest jasne!” mógł wziąć udział każdy. Do budynku przy ul. Cieszkowizna zawitała między innymi grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie pod opieką Agnieszki Bilskiej.

Festiwal stanowi część projektu „To już jasne! – młodzi poznają świat nauki”, realizowanego przez Hufiec ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki, a którego partnerem jest Fundacja PZU. Dzięki takim działaniom można w sposób atrakcyjnyi nieszablonowy poszerzać swoją wiedzę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy