Andżelika Młynarczyk została mistrzynią Polski (ZDJĘCIA)

Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie 21-24 października w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w podnoszeniu ciężarów. Prawo startu w zawodach mieli reprezentanci klubów w wieku od 13 do 15 lat.

Z Olimpijczyka Łuków z sekcji podnoszenia ciężarów wystartowały cztery zawodniczki i dwóch zawodników. Występ okazał się sukcesów podopiecznych Roberta Dołęgi, trenera i założyciela klubu. Julia Linkiewicz obroniła tytuł wicemistrzyni Polski wywalczony sprzed roku w kategorii wagowej do 64 kg. Zaś 14-letnia Andżelika Młynarczyk sięgnęła po swój pierwszy medal mistrzostw Polski zdobywając także srebro, ale w kat. do 49 kg. Obydwie zawodniczki są w kadrze Polski juniorek młodszych. Czwarte miejsca wywalczyli: Oliwia Markiewicz w kat. 45 kg i Błażej Borkowski w kat. do 55 kg.

Piotr Zachoszcz w tej samej grupie zajął piątą lokatę. Debiutantka Patrycja Domańska w kat. 59 kg uplasowała się na miejscu trzynastym. W kat. OPEN, bez podziału na kategorie wagowe, Andżelika Młynarczyk zajęła 5 miejsce. W klasyfikacji klubowej Olimpijczyk zajął 4 miejsce w Polsce, startowało 61 klubów. - To wielkie osiągnięcie, tym bardziej, że Olimpijczyk Łuków dopiero od trzech lat szkoli młodzież w podnoszeniu ciężarów. Wymienione zawody są zaliczane do współzawodnictwa dzieci i młodzieży klasyfikacji, którą prowadzi ministerstwo odpowiedzialne za sport mając na celu ocenę poziomu szkolenia w danym klubie. W tym zestawieniu Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej ma już 30 punktów - mówi nam trener Robert Dołęga.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu Powiatu Łukowskiego i firm: Overis, Agro-Top i Żwirkop. Pełne wyniki: