reklama
reklama

W ZK Siedlce powstało mobilne dzieło sztuki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ZK Siedlce

W ZK Siedlce powstało mobilne dzieło sztuki - Zdjęcie główne

Mobilne dzieło sztuki | foto ZK Siedlce

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z SiedlecWięźniowie zdobili samochód wzorami i malowidłami tematycznymi, a także poszerzyli wiedzę w zakresie potrzeby tolerancji dla różnorodnych odmienności, np. w sferze poglądów, uczuć, czy wierzeń.
reklama

Współpraca obu instytucji jest możliwa dzięki podpisanemu porozumieniu mającemu na celu realizację działań sprzyjających skutecznej resocjalizacji, zwłaszcza działań resocjalizacyjnych, kulturalno-oświatowych oraz zajęć kształtujących prospołeczne postawy. W oparciu o wspomniane porozumienie kadra siedleckiej jednostki penitencjarnej we współpracy z przedstawicielami Stowarzyszenia Wspólnota Arche przeprowadziła program resocjalizacji „Tolerancja” z zakresu przeciwdziałania prokryminalnym postawom. Adresatami zajęć byli skazani odbywających karę pozbawienia wolności w siedleckiej jednostce penitencjarnej.

Zaangażowaliśmy osadzonych do udziału w programie, a tym samym do stworzenia mobilnego dzieła sztuki. Pojazd na potrzeby działań resocjalizaycjnych został udostępniony przez Stowarzyszenie Wspólnota Arche.  Zajęcia plastyczne zostały oparte na oddziaływaniach arteterapeutycznych, w których z założenia uczestniczyć może każdy i co należy podkreślić nie trzeba być uzdolnionym plastycznie czy posiadać konnkretnych umiejętności. Zamiarem wspólnych działań nie jest ocena konkretnych przejawów twórczości, a stworzenie poprzez rysunek, malarstwo bramy do świata wewnętrznego danego człowieka – świata uczuć i emocji, do któego niejednokrotnie ciężko jest się dostać przy pomocy innych metod.

reklama

Dzięki wspólnym działaniom zwiększamy wśród skazanych poziom akceptacji dla kultur, różnych narodowości, różnych wyznań czy poglądów i uwrażliwiamy na potrzeby osób z niepełnosprawnościami i zaburzeniami psychicznymi. Wspólnie podejmowanym działaniom plastycznym, które niejednokrotenie różnią się w zamyśle każdego ze skazanych towarzyszy transfer wiedzy o tolerancji, która jest niezbędna do właściwego funkcjonowania we współczesnym społeczeństwie.

reklama

Choć wspólny projekt dobiegł końca, to jego innowacyjność oraz zainteresowanie wśród skazanych udziałem w kolejnych edycjach programu pozwalają przypuszczać, że z za wysokiego muru wyjadą w przyszłości kolejne, mobilne dzieła sztuki. W przystępny sposób przekazujemy ważne treści. To sprawia, że oferta resocjalizacyjna w Zakładzie Karnym w Siedlcach jest dla skazanych atrakcyjna i jednoczesnie merytoryczna. 

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu siedlcesiedzieje.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama