Reklama

Reklama

Unikalny spektakl w Zakładzie Karnym w Siedlcach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Przemysław Turyk

Unikalny spektakl w Zakładzie Karnym w Siedlcach - Zdjęcie główne

Spektakl formą reintegracji | foto Przemysław Turyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Siedlec W Zakładzie Karnym w Siedlcach odbyło się wyjątkowe przedstawienie teatralne. To efekt współpracy ze Stowarzyszeniem POSTIS z siedzibą w Lublinie, które działa na rzecz rehabilitacji zdrowotnej i społecznej skazanych osób z niepełnosprawnościami.

Reklama

Przybyłych na spektakl powitał Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Siedlcach por. Zbigniew Śpiewak. W wydarzeniu uczestniczyli: mjr Sebastian Lizińczyk - Specjalista Biura Penitencjarnego Centralnego Zarządu Służby Więziennej w Warszawie, kpt. Agata Kuhnke - Specjalista Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie, Dyrektor Zakładu Karnego ppłk Cezary Bujak, Barbara Bojko-Kulpa - Prezes Zarządu Stowarzyszenia POSTIS z siedzibą w Lublinie, Małgorzata Jaroszek - Kierownik Oddziału w Siedlcach Wojewódzkiego Ośrodka Adopcyjnego w Warszawie reprezentująca Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, kadra Zakładu Karnego w Siedlcach, psycholodzy, terapeuci, instruktorzy teatroterapii i plastyki zaangażowani w realizację projektu.

Spektakl, w którym wystąpili skazani był prezentowany innym osobom pozbawionym wolności przebywającym w Zakładzie Karnym w Siedlcach. Aktorzy widowiska to osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi i ruchowymi przebywające w warunkach izolacji więziennej. Choć osadzeni, o których mowa trafili do więzienia z własnej winy to fakt niepełnosprawności powoduje, że ich sytuacja w jednostce penitencjarnej jest szczególnie trudna.

Oddziaływania zorganizowane przez Stowarszyenie POSTIS we współpracy ze Służbą Więzienną są niezwykle ważnym czynnikiem na drodze osób z niepełnosprawnościami do skutecznej reintegracji społecznej, gdyż pozwalają zwiększyć motywację osadzonych do zmiany swojej sytuacji życiowej.  Ponadto tego rodzaju inicjatywy umożliwiają przekazanie osobom z niepełnosprawnościami ważnych treści w atrakcyjnej formie.

Artykuł pochodzi z portalu siedlcesiedzieje.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy