Tydzień Mediacji obchodzony jest w Polsce z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji, który rokrocznie przypada w trzeci czwartek miesiąca października. Mediacja jest dobrowolną, poufną metodą rozwiązywania sporu, w której strony z pomocą bezstronnego, neutralnego mediatora, samodzielnie dochodzą do porozumienia.
Podczas Międzynarodowego Dnia Mediacji w więziennym radiowęźle odbyło sie spotkanie z Małgorzatą Górską - specjalistką w dziedzinie mediacji rodzinnych, Mediatorem Stałym Sądu Okręgowego w Siedlcach, która przybliżyła osobom pozbawionym wolności ideę mediacji, określiła podstawowe zasady mediacji, wyjaśniła w jakich sprawach można z niej skorzystać, jak przebiega postępowanie mediacyjne, jakie są jego koszty, a także jak rozpocząć sam proces mediacji. Podczas audycji - spotkania w więziennym radiowęźle Małgorzata Górska odpowiedziała na pytania osadzonych dotyczące mediacji, które były zbierane bezpośrednio przed Międzynarodwym Dniem Mediacji wśród osób pozbawionych wolności. Spotkanie ze specjalistką zorganizowano w ramach realizowanego przez Caritas Diecezji Siedleckiej i Zakład Karny w Siedlcach projektu "2 kroki bliżej" ukierunkowanego na skuteczną readaptację społeczną skazanych, a tym samym na kształtowanie wśród osadzonych postaw powszechnie akceptowalnych w społeczeństwie.
W Zakładzie Karnym w Siedlcach rokrocznie obchodzony jest Tydzień Mediacji, który w tym roku przypada w dniach od 14 do 18 października. Tydzień Mediacji jest finałem intensywnej kampanii edukacyjnej prowadzonej przez kadrę siedleckiej jednostki penitencjarnej dotyczącej pozasądowych metod rozwiązywania sporów. W każdym oddziale mieszkalnym na tablicach informacyjnych widnieją plakaty informujące o Międzynarodowym Dniu Mediacji przypadającym na 17 października. Wychowawcy przekazują osadzonym ulotki dotyczące mediacji i wskazują na korzyści jakie niesie mediacja dla obu stron uczestniczących w sporze. Przez więzienny radiowęzeł od kilkunastu dni cyklicznie emitowana jest audycja informacyjna o alternatywnym wobec sądów sposobie rozwiązywania sporów.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.