Reklama

Reklama

22 zabytki ze wsparciem sejmiku Mazowsza

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Mazowsze

22 zabytki ze wsparciem sejmiku Mazowsza - Zdjęcie główne

22 zabytki zostaną dofinansowane | foto Mazowsze

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Siedlec Renowacja wnętrza kościoła w Parysowie, remont dzwonnicy bramnej przy kościele parafialnym pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Wierzbnie, remont dachu zabytkowego kościoła pw. Św. Walentego i Św. Trójcy w Latowiczu – to tylko kilka z 22 zabytków z subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego, które otrzymały wsparcie sejmiku województwa w ramach programu „Mazowsze dla zabytków”.

Reklama

Po raz kolejny nabór w ramach programu „Mazowsze dla zabytków” cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Jak podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, potrzeby są ogromne o Obraz zawierający tekst, zrzut ekranu, kreskówka

Opis wygenerowany automatycznieczym świadczy liczba zgłaszanych projektów. – Co roku stajemy przed ogromnym dylematem. Zarówno liczba projektów, jak i wartość dotacji, o którą występują beneficjenci jest z roku na rok wyższa. Z jednej strony pokazuje to olbrzymią troskę o dziedzictwo kulturowe, z drugiej pokazuje, jak wielkie są potrzeby. W tym roku trafiło do nas aż 255 wniosków na niebagatelną kwotę 51 mln zł.

Przy ocenie wniosków pod uwagę brane były: konieczność przeprowadzenia prac lub robót wynikająca ze stanu zachowania zabytku, kwalifikowalność kosztów, znaczenie zabytku dla mieszkańców, w tym rola zabytku w kształtowaniu przestrzeni publicznej oraz jego dostępność dla społeczności lokalnej i turystów. Wsparcie otrzymały wszystkie wnioski, które uzyskały min. 44 punkty.

Jak zauważa członkini zarządu województwa mazowieckiego, Janina Ewa Orzełowska, określenie pułapu punktów na poziomie 44 pozwoliło na przyznanie większej liczby dotacji. – Z uwagi na tak olbrzymie zainteresowanie, podobnie jak w roku ubiegłym podjęliśmy trudną decyzję o obniżeniu kwoty wsparcia. Tym samym mogliśmy wybrać do dofinansowania większą liczbę projektów. W skali całego województwa w tym roku aż 148 mazowieckich zabytków przejdzie prace konserwatorskie i niezbędne remonty. 22 z nich znajduje się w subregionie siedleckim i powiecie mińskim.

 

Artykuł pochodzi z portalu siedlcesiedzieje.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy